Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(3)
z dnia 23.11.2020

Jeden kierowca i cztery karty

Buraki miały sprawny transport

Ciężarówka zatrzymana przez patrol ITD

Fot. ITD

 
Kierowca ciężarówki przewożącej buraki do cukrowni rejestrował swój czas pracy na czterech kartach. W chwili zatrzymania go do kontroli przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego w tachografie znajdowała się karta należąca do obywatela Ukrainy. Kierowcę ukarano mandatem. Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą przewoźnikowi.
Inspektorzy ITD z Poznania patrolując w środę (18 listopada) drogę powiatową w okolicach Trzcianki (powiat nowotomyski) zatrzymali do kontroli zestaw, którym przewożono buraki do cukrowni.
W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili, że kierowca przed zatrzymaniem rejestrował swoje aktywności na karcie należącej do obywatela Ukrainy. Analiza czasu pracy wykazała, że kierujący używał czterech karty kierowcy. Trzy należały do innych szoferów.
Inspektorzy zatrzymali bezprawnie wykorzystywane przez kierowcę karty. Kontrolowanego mężczyznę ukarali mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Wobec polskiego przewoźnika drogowego wszczęli również postępowanie administracyjne, zagrożone karą w wysokości 12 tys. zł.