Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(8)
z dnia 22.02.2021

Opona z materiałów przyjaznych środowisku

Nokian Tyres wprowadzi koncepcyjny produkt do 2025 r.

Fińska firma koncentruje się nie tylko na ochronie kierowców, ale też nie ustaje w wysiłkach, by chronić planetę

Fot. Nokian Tyres

 
Nokian Tyres zamierza przedstawić do 2025 r. oponę koncepcyjną, wykonaną wyłącznie z materiałów ze źródeł odnawialnych i recyklingu.
Opony zimowe klasy premium tej marki są cenione przez kierowców, zwłaszcza w warunkach zimowych. Fińska firma koncentruje się jednak nie tylko na ochronie kierowców, ale też nie ustaje w wysiłkach, by chronić planetę. Pasję tę wykazuje we wszystkich swoich działaniach: od projektowania opon po ich produkcję.

Bezpieczeństwo nie tylko na drodze

– Opony zimowe opracowujemy, wykorzystując kilkudziesięcioletnią znajomość warunków zimowych. Każda nowa generacja stanowi rozwinięcie poprzedniej, ponieważ nieustannie się uczymy i rozwijamy nowe sposoby adaptacji do zmieniającego się świata – mówi Anu Moisio, menedżer marki Nokian Tyres.
Obecnie jednak bezpieczeństwo nie ogranicza się tylko do codziennej jazdy po drogach. Dzięki swoim działaniom firma może się przyczynić do polepszenia kondycji planety oraz wszystkiego, co na niej żyje.
– Chcemy, by kierowcy wybierający produkty Nokian Tyres wiedzieli, że mogą dzięki temu nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo podróży, ale też uszanować świat, w którym wszyscy żyjemy – dodaje Anu Moisio.
Dbałość o stan planety jest widoczna we wszystkich aspektach działalności Nokian Tyres – od prac badawczo-rozwojowych po produkcję. Producent dobiera surowce ze zrównoważonych ekologicznie źródeł, zmniejsza emisję i odpady produkcyjne, a także drobiazgowo analizuje logistykę i kanały sprzedaży. Firma opracowuje opony z myślą o maksymalnej oszczędności paliwa i wykonuje je z wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska materiałów.

Opona koncepcyjna z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku

Nokian Tyres już od lat projektuje opony z myślą o zrównoważonym rozwoju. W swoich produktach stosuje biomateriały, takie jak olej rzepakowy, a ponadto aktywnie bada nowe, przyjazne dla środowiska surowce oraz możliwości wykorzystania materiałów z recyklingu. Ambicją firmy jest, by jej opony były jak najbardziej ekologiczne, dlatego wyznaczyła sobie cel: zaprezentować do roku 2025 oponę koncepcyjną, która będzie wykonana w całości z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku.
– Jesteśmy pionierem branży od niemal 90 lat. To prawie wiek innowacyjności, a wiele z naszych innowacji służy kierowcom do dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowanie tej opony koncepcyjnej będzie podstawą kolejnych innowacji z myślą o lepszej przyszłości – komentuje Olli Seppälä, szef działu badawczo-rozwojowego Nokian Tyres.