Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia: Volkswagen
Tygodnik Truck.pl, 2021(12)
z dnia 27.07.2021

Czas na przygodę!

Nowy Volkswagen Caddy PanAmericana

Nowy Caddy PanAmericana w wersji bazującej na osobowej linii „Life”
Fot. Volkswagen

 
PanAmericana – legendarna trasa łącząca dwa krańce Ameryki, z Alaski do Tierra del Fuego, przyciąga globtroterów, poszukiwaczy przygód oraz miłośników motoryzacji pragnących ją przemierzyć. To oni są inspiracją dla nowego Volkswagena Caddy PanAmericana, zaprezentowanego przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze.
O niezwykłym charakterze nowej wersji świadczą przyciągające wzrok elementy zewnętrzne: panele w stylu off-road na błotnikach, progi i dodatkowe czarne listwy na drzwiach.

Czerpie inspiracje z większego brata

Nowy Caddy PanAmericana według producenta ma być pożądanym towarzyszem wszystkich odkryć, czerpiąc wiele inspiracji ze swojego większego brata, znanego już powszechnie Transportera 6.1 PanAmericana. Zderzaki z czarnego tworzywa o ziarnistej fakturze oraz widoczne z przodu i z tyłu osłony podwozia wskazują, że Caddy PanAmericana pomoże poruszać się poza utartymi szlakami, także w lekkim terenie.
Aż 19 dostępnych w Caddy systemów wspomagania kierowcy sprawia, że wyprawy mogą być przyjemne. Seryjne światła LED z przodu i z tyłu oraz 17-calowe felgi dodają nowemu modelowi twardego i surowego uroku. Elementy wykończeniowe, takie jak np. wstawki w kolorze srebrnym w szerokich czarnych listwach u dołu drzwi, podkreślają jego wygląd.

Osobowy i Cargo

Nowy Caddy PanAmericana dostępny jest w dwóch wersjach: bazującej na osobowej linii „Life” oraz zbudowanej na bazie miejskiego samochodu dostawczego, wariantu „Cargo”. Nowy model ma zaspokoić oczekiwania ludzi uprawiających sport, indywidualistów lubiących wyprawy, ale również osób wykorzystujących auto jako narzędzie pracy – solidne osłony dają nie tylko efektowny wygląd, ale chronią samochód przed uszkodzeniem. Off-roadowy wygląd podkreślają nie tylko osłony podwozia z przodu i z tyłu w kolorze srebrnym, ale również listwa w kolorze nadwozia w osłonie chłodnicy, bez ozdobników i chromu oraz srebrne relingi dachowe.
Do najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza wariantu osobowego, bazującego na wersji Caddy Life, należą nowe obicia foteli „Pinestripe”, dostępny w standardzie mały pakiet skórzany, obejmujący obicie kierownicy wielofunkcyjnej oraz dźwigni zmiany biegów, pedały i podnóżek lewej stopy o wyglądzie aluminium, wewnętrzne panele obiciowe drzwi ze wstawkami, taka sama konsola środkowa jak w wyższej wersji wyposażeniowej Caddy Style, srebrne nakładki na progi z przodu, ozdobna klamra na kierownicy oraz napis „PanAmericana" na dywanikach z przodu i z tyłu.

Także z napędem na cztery koła

Nowy Volkswagen dostępny jest w wersji ze standardowym rozstawem osi, w wariantach samochodu osobowego lub Cargo. Napędzać może go silnik benzynowy TSI o mocy 84 kW lub turbodoładowany silnik wysokoprężny TDI w dwóch wariantach mocy: 75 lub 90 kW. W zależności od wersji silnikowej, samochód może być wyposażony w napęd na przednią oś połączony z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegową skrzynią automatyczną DSG, albo w napęd na cztery koła 4MOTION z sześciobiegową skrzynią manualną.
Wszystkie specyfikacje silnika są standardowo wyposażone w wydajną technikę Blue Motion i zużywają od 4,9 (TDI) do 6,8 l paliwa na 100 km (TSI) w cyklu mieszanym. Wszystkie silniki są zgodne z najnowszą normą emisji spalin Euro 6d - ISC FCM.

Nowy model może być wyposażony w napęd na cztery koła (na zdęciu: w wersji Cargo)
Fot. Volkswagen

W zależności od wersji silnikowej, Caddy PanAmericana może pociągnąć przyczepę o masie nawet do 1,5 tony. Wariant Cargo może przewieźć ładunek do 692 kg, a wersja osobowa, w zależności od specyfikacji, do 578 kg (dopuszczalne obciążenie dachu: 100 kg).
Paleta barw lakieru Nowego Volkswagena Caddy PanAmericana obejmuje następujące kolory: biały – Candy White, czarny z efektem perłowym – Deep Black Pearl Effect, srebrny metaliczny – Reflex Silver, niebieski metaliczny – Starlight Blue oraz najbardziej charakterystyczny, metaliczny w barwie miedzi – Copper Bronze.
Nowy Volkswagen Caddy PanAmericana dostępny jest już do zamawiania w salonach dealerskich marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
Najpopularniejsze tagi