Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(2)
z dnia 08.09.2021

Caddy Cargo i Transporter 6.1 vanami 2021 roku

Volkswagen triumfuje w plebiscycie „Best Vans 2021”

Fot. Volkswagen

 
Nowy Volkswagen Caddy Cargo zwyciężył w kategorii aut dostawczych, a Transporter zajął pierwsze miejsce wśród samochodów transportowych do 2,8 t w plebiscycie BEST VANS 2021 niemieckiego wydawnictwa branżowego ETM.
Licząc od pierwszej generacji Caddy, model ten zdobył powyższy tytuł już 22 razy. Volkswagen Transporter 6.1 natomiast, w tym roku już po raz dwunasty i po raz dziesiąty z rzędu, zdobył pierwsze miejsce w kategorii „samochody transportowe do 2,8 t”.
W sumie w 2021 roku w plebiscycie wydawnictwa ETM w szranki stanęło ponad 250 modeli w 16 kategoriach. Od momentu powołania nagrody w 1997 roku, Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył tu już 40 pierwszych nagród, w tym sześciokrotnie z modelem Amarok, 22 razy z Caddy i 12 razy z Transporterem. Modele wszystkich marek koncernu VW zdobyły uznanie czytelników magazynów branżowych wydawnictwa ETM łącznie już ponad 60 razy.
Plebiscyt czytelniczy jest przeprowadzany wspólnie, według jednolitej metodologii, przez wydawnictwo ETM ze Stuttgartu oraz przez organizację DEKRA. Dzięki temu uczestniczące w nim marki mogą dokonywać długoterminowych i dogłębnych porównań z konkurencją.

Produkowany tylko w Polsce

Wśród zwycięzców znalazł się wariant Cargo piątej, najnowszej generacji modelu Caddy – bestsellera marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nowy Caddy we wszystkich wariantach produkowany jest wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań. Caddy osadzony jest na modułowej platformie dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (MQB), stosowanej również m.in. w Golfie. Umożliwia ona zastosowanie w Caddy wielu nowych rozwiązań technicznych, dzięki którym jest on jeszcze bardziej praktyczny i wydajny. Na rynku ukazała się niedawno jego najnowsza wersja: turystyczny Caddy PanAmericana.

Wariantów bez liku

Klasyczny Transporter 6.1 oferowany jest w wielu wariantach – z krótkim lub z długim rozstawem osi, z trzema wysokościami dachu, jako furgon z platformą i z podwójną lub pojedynczą kabiną, z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła, w końcu jako elegancki samochód osobowy i jako kamper. Wykorzystywany jest niemal we wszystkich sektorach gospodarki - zarówno przez handlowców, jak i przez policję, służby ratownicze, firmy kurierskie czy duże przedsiębiorstwa.
Relację ze zdalnej ceremonii wręczenia nagród obejrzeć można tu:
Najpopularniejsze tagi