Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(4)
z dnia 08.10.2021

Kampery na mniej utarte szlaki

Dwie nowe wersje Forda Nugget: Active i Trail

Ford Nugget Active – bogato wyposażony, zachęcający do przygód poza utartym szlakiem

Fot. Ford

 
Ford poszerza gamę samochodów kempingowych Transit Custom Nugget o nowe wersje: Active i Trail. Zachęcający do przygód Nugget Active to pojazd o luksusowym wnętrzu, z ekskluzywnymi detalami zewnętrznymi i bogatym wyposażeniem standardowym. Nugget Trail charakteryzuje się surową stylistyką nadwozia, charakterystycznym emblematem FORD na grillu, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu mLSD w standardzie oraz podwyższonym komfortem wnętrza.
Takie samochody będzie można zamówić u europejskich dealerów pod koniec roku.
Nowe kampery zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających klientach. Modele przekonują odnowionym, oryginalnym wyglądem, bogatszym wyposażeniem wnętrza i materiałami oraz wyższymi możliwościami jazdy poza utartymi szlakami.
Kampery będą oferowane w wersjach Nugget i Nugget Plus z długim rozstawem osi, z uchylnym dachem jako wyposażeniem standardowym. Zadebiutowały na niedawnych targach Caravan Salon 2021 w Düsseldorfie.
– Klienci mówią, że chcieliby, aby ich kamper się wyróżniał i zapewniał wyjątkowe emocje, dlatego – aby dodać ich podróżom nieco stylu i przygody – wprowadzamy wersje Nugget Active i Trail – powiedział Barry Quested, brand manager w One Stop Shop Conversions, Ford of Europe. – Nowe wersje sprzyjają plenerowemu stylowi życia użytkowników, oferując śmiałe, nowocześnie zaprojektowane przestrzenie mieszkalne, przystosowane do całorocznego użytkowania, a także zwiększoną przyczepność, która pozwoli im pokonać błotniste brzegi, nieutwardzone szlaki i śmiało wjeżdżać na trawiaste obozowiska.

Stworzony z myślą o przygodach

Ford Nugget Active został zaprojektowany dla użytkowników, którzy wymagają komfortu, wysokiej jakości wykończenia i odważnego stylu bez uszczerbku dla funkcjonalności samochodu kempingowego.
Ciemne okładziny wokół zderzaków, boków nadwozia i lusterek chronią karoserię przed otarciami spowodowanymi jazdą po bezdrożach i nadają jej stylowy wygląd, typowy dla SUV-ów. Dopełnieniem są specjalne, 17-calowe felgi Active-exclusive i charakterystyczna siatkowa osłona chłodnicy. Dostępna w standardzie markiza o długości 2,6 m gwarantuje dodatkową ochronę i cień na zewnątrz pojazdu.
Nowa podłoga Nugget Active, wykonana z jasnego drewna w stylu pokładu jachtowego, dodaje przestrzeni światła i luksusowego charakteru, a jednocześnie ma być odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu. Satynowe elementy wyposażenia, czarne blaty i aluminiowe listwy podkreślają elegancki i nowoczesny styl, uzupełniony przez częściowo skórzane fotele z tłoczonym emblematem Active. Modulowane oświetlenie LED pozwala na zmianę temperatury i jasności świateł wnętrza w zależności od nastroju.

 

Nugget Active został zaprojektowany dla użytkowników, którzy wymagają komfortu, wysokiej jakości wykończenia i odważnego stylu

Fot. Ford

 

Wakacje poza utartymi szlakami

Dla odmiany, wygląd Nuggeta Trail zdominował czarny, matowy grill z napisem FORD, znany z kultowego Forda Raptora, który sugeruje przygodowe aspiracje kampera. Wykończone w kolorze czarnym zderzaki, boki nadwozia i nadkola dodają surowości sylwetce samochodu i zapewniają lepszą ochronę przed otarciami, również podczas załadunku i rozładunku. Rzucające się w oczy emblematy Trail i wyjątkowe, 16-calowe felgi są dopełnieniem surowego stylu.
Oryginalna stylistyka przejawia się również w projekcie części mieszkalnej: wszystkie Nuggety Trail będą standardowo wyposażone w obrotowe przednie fotele i tylną kanapę pokryte wytrzymałą, czarną skórą, natomiast stół do jadalni wykonano w ciemniejszym odcieniu, który kontrastuje z białymi szafkami kuchennymi, szafą i podłogą z naturalnego drewna.

 

Nugget Trail, czyli podwyższona dzielność terenowa

Fot. Ford

 

Długa lista standardowego wyposażenia

Obie nowe wersje Nuggeta doposażono, aby zapewnić pasażerom większy luksus podczas pobytu poza domem, również w chłodniejsze dni. Po raz pierwszy w tym segmencie pojawi się funkcja, która zwiększy komfort zimą i w chłodne noce: tylna kanapa może być podgrzewana, a opcjonalny system działa również wtedy, gdy po rozłożeniu kanapa tworzy wygodne, podwójne łóżko.
Samoczynnie składany, uchylny dach z oknami wpuszcza do wnętrza dużo naturalnego światła i zapewnia wentylację przestrzeni mieszkalnej. Odporne na warunki atmosferyczne boki dachu są standardowo wykończone w kolorze szarym, ale dostępne są też kolory czerwony lub niebieski, które uzupełniają gamę lakierów nadwozia.
Zarówno Active jak i Trail wyposażone są w nowy kolorowy panel sterowania z ekranem dotykowym, zamontowany na tylnej szafie. Umożliwia on łatwe zarządzanie przyłączem elektrycznym, ogrzewaniem i oświetleniem, a także kontrolę stanu naładowania akumulatorów oraz poziomu świeżej i zużytej wody. Panel steruje również dostarczanym w standardzie bojlerem, który zapewnia ciepłą wodę w kuchni i dla zewnętrznego prysznica.

 

Nugget Trail: obrotowe przednie fotele i tylna kanapa pokryte wytrzymałą, czarną skórą

Fot. Ford

Spokój w trasie

Pojazdy napędza znany 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue Forda. Nugget Trail korzysta z sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów i dostępnego w standardzie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu (mLSD), gwarantującego pewną jazdę na nawierzchniach o niskiej przyczepności, takich jak mokra trawa, piasek, żwir czy lód. Użytkownicy modelu Nugget Active mają do wyboru sześciostopniową automatyczną lub sześciostopniową manualną skrzynię biegów, mogą także do manualnej przekładni dobrać do mLSD.
Właściciele kamperów mogą nie mieć doświadczenia w prowadzeniu sporego furgonu, dlatego Ford wyposażył wszystkie wersje Nuggeta w pakiet systemów wspomagających kierowcę, m.in. tempomat adaptacyjny, kamerę cofania oraz system monitorowania ruchu poprzecznego Cross Traffic Alert, zwiększający bezpieczeństwo podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc parkingowych lub bocznych dróg.
W ubiegłym roku Transit Custom, na którym bazuje Nugget, otrzymał od niezależnego instytutu, badającego bezpieczeństwo pojazdów, Euro NCAP, Srebrną Nagrodę za systemy bezpieczeństwa czynnego. W szczególności wyróżniono opcjonalny system aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych.
Najpopularniejsze tagi