Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(7)
z dnia 11.10.2021

Q-Service Truck na ścieżce rozwoju

Spotkanie przedstawicieli sieci w Zegrzu - znów na żywo

Spotkanie przedstawicieli sieci Q-Service Truck w Zegrzu - znów na żywo

Fot. Q-Service Truck

 
Po półtorarocznej przerwie, wynikającej z obostrzeń wywołanych pandemią COVID-19, przedstawiciele serwisów zrzeszonych w sieci Q-Service Truck znów mogli spotkać się osobiście podczas tradycyjnego zjazdu sieciowego.
Podczas wrześniowego spotkania w Zegrzu zaprezentowano plany rozwoju sieci na najbliższe lata.
– Struktura Q-Service Truck od zawsze opierała się na partnerskich relacjach, bezpośredniej pomocy i wsparciu między serwisami, dlatego każda możliwość spotkania twarzą w twarz jest pomostem zacieśniającym wspólne relacje – powiedział Sławomir Rybarczyk, prezes Q-Service Truck i dyrektor handlowy Inter Cars.

Sport to zdrowie

Tegoroczne spotkanie sieciowe przebiegało w atmosferze aktywnego wypoczynku, uczestnicy brali udział w regatach żeglarskich regatach, ścigając się na przygotowanej trasie po wodach Jeziora Zegrzyńskiego. Najlepsi nagrodzeni zostali specjalną statuetką oraz zestawem dedykowanych upominków.

Flota na pierwszym miejscu

Podczas konferencji Sławomir Rybarczyk, Sylwia Wysocka oraz Mariusz Kozubek opowiedzieli o perspektywach rozwoju sieci Q-Service Truck w Polsce i w Europie, przyszłości branży ciężarowej oraz o programie flotowym dla warsztatów ciężarowych, który od kilku miesięcy jest intensywnie rozwijany i budowany w oparciu o serwisy sieciowe.
– Rozbudowa programu flotowego, który sprawnie działałby nie tylko w Polsce, ale również w Europie to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata. Pokrycie siatki serwisów współpracujących z nami przy programie flotowym opieramy w dużej mierze na sieci warsztatów należących do Q-Service Truck. Tylko w Polsce organizacja ta skupia ponad 80, a w całej Europie blisko 200 warsztatów. Q-Service Truck obecny jest w Rumunii, Czechach, na Węgrzech, Litwie, Słowacji, Ukrainie i Łotwie, a do końca przyszłego roku planujemy otworzenie kolejnych lokalizacji m.in. w Słowenii, Bułgarii, Chorwacji i Mołdawii – poinformowała Sylwia Wysocka, project manager Q-Service Truck.

W Fordzie wszystko z planem

Inną inicjatywą wdrażaną w życie od kilku miesięcy pod auspicjami Q-Service Truck jest projekt Ford Trucks Polska, o którym podczas spotkania w Zegrzu mówił Wojciech Kopiel, dyrektor zarządzający Q-Service Truck.
– Realizujemy sprzedaż zgodnie z planem i choć w ubiegłym roku mocno pokrzyżowała nam je pandemia, konsekwentnie rośniemy z wynikami sprzedaży – powiedział Wojciech Kopiel. – Bieżący rok chcemy zamknąć z około 500 sprzedanymi pojazdami. Chętnych na zakup nowych ciągników mamy znacznie więcej, pół tysiąca to jednak realna liczba jaką jest w stanie dostarczyć nam producent.
Każdy z uczestników spotkania mógł nie tylko dowiedzieć się w jakim kierunku następuje rozwój sieci Ford Trucks w Polsce, ale też zobaczyć na własne oczy nowy, dopiero co sprowadzony do naszego kraju pojazd Ford Cargo w zabudowie wywrotki. To nowość dla rynku budowlanego, która, choć nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery w naszym kraju, już cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów.

Powitanie nowych serwisów

W części konferencyjnej jeden z paneli poświęcono również planom rozwoju sieci Q-Service Truck przez pryzmat programu punktowego, który będzie narzędziem prezentującym poziom klasyfikacji warsztatowej, rozmawiano również o oznakowaniu warsztatów i programie wsparcia dla serwisów. Przypomniano także o ambasadorach sieci wybranych na lata 2021-22 i powitano oficjalnie dwóch nowych członków organizacji – Eurotruck S.C. Anna i Adam Filiczkowscy z Nowej Soli oraz Zakład Naprawy Pojazdów Ciężarowych Mirosław Różycki z Koszalina.
Najpopularniejsze tagi