Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(7)
z dnia 23.11.2021

Udana impreza TransLogistica Poland

W VIII edycji targów udział wzięło 195 wystawców oraz 5.850 uczestników z 43 państw

Fot. organizatorzy

 
VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – wiodącego spotkania branży TSL w tej części Europy zakończyła się sukcesem. Wydarzenie odbyło się w dniach 3 – 5 listopada 2021 r. w EXPO XXI Warszawa. W targach udział wzięło 195 wystawców oraz 5.850 uczestników z 43 państw, z których aż 24% stanowili reprezentanci firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz załadowcy.

Ciekawe wystąpienia

Podczas TransLogistica Poland odbyło się wiele merytorycznych wystąpień, które prowadzone były przez przedstawicieli wystawców i partnerów oraz ekspertów z branży. Każdego dnia targów program konferencji dotyczył ważnych i aktualnych zagadnień z branży TSL m.in.:
• Cykl prezentacji organizowanych przez portal Bezpieczeństwo w Logistyce
• Spotkania Transportowe TSL Biznes
• Cykl wystąpień nt. telematyki i praktycznych aspektów zarządzania firmą TSL
• Wystawa prac z podróży oraz wystąpienie uczestnika wyprawy Jelczem w Himalaje

 

Fot. organizatorzy

 

Targi Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym była III edycja Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs, które przyciągają studentów i absolwentów uczelni wyższych. Ideą przedsięwzięcia jest zgromadzenie wiarygodnych pracodawców, oferujących nowe miejsca pracy i rozwój zawodowy, a także specjalistów i osób poszukujących pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego w tej branży. Inicjatorem i współorganizatorem targów pracy jest wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

Plebiscyt Przyjazny Pracodawca TSL

TransLogistica Poland to także plebiscyt Przyjazny Pracodawca TSL, który odbył się w tym roku po raz piąty. Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie pracodawców, którzy w szczególny sposób dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów, różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. 4 listopada, podczas uroczystego bankietu wystawców zostali ogłoszeni zwycięzcy w trzech kategoriach:
- W kategorii małych firm (zatrudniających do 50 pracowników) – Sprint Logistyka Polska SA
- W kategorii średnich firm (zatrudniających od 51 do 500 pracowników) – SKAT Transport Sp. z o.o.
- W kategorii dużych przedsiębiorstw (powyżej 500 pracowników) – DHL Global Forwarding Sp. z o.o.

Szczególne podziękowania organizatorzy targów kierują do wszystkich partnerów: instytucjonalnych, merytorycznych oraz medialnych, którzy brali udział w przygotowywaniu oraz promowaniu wydarzenia oraz do wszystkich uczestników targów, którzy tak licznie odwiedzili wystawę.
Kolejna edycja targów TransLogistica Poland odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2022 r. w EXPO XXI Warszawa. Rezerwacje stoisk już trwają! Więcej informacji na stronie www.translogistica.pl.

 

Fot. organizatorzy

 

Najpopularniejsze tagi