Wiadomości z rynku

niedziela
26 czerwca 2022

Nowy Multivan zadebiutował w Polsce

Wszechstronny, rodzinny Volkswagen także w wersji hybrydowej
30 grudnia 2021

Nowy Multivan polecany jest rodzinom, aktywnym miłośnikom sportu i podróżującym biznesowo
Fot. Volkswagen

 
Trzy linie wyposażenia, trzy wersje silnikowe - w tym po raz pierwszy hybrydowa, charyzmatyczny design, funkcjonalność, swoboda aranżacji: jeden pojazd, niezliczone możliwości. Tak o nowym Multivanie, wszechstronnym modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze pisze producent. Rozpoczęła się kampania wprowadzająca ten model na polski rynek. Samochód jest już dostępny w sprzedaży, a dealerzy marki z całej Polski zapraszają do swych salonów na jazdy próbne.

Pierwszy na modułowej płycie MQB

Nowy Multivan jest pierwszym pojazdem marki Volkswagen Samochody Dostawcze bazującym na modułowej płycie podłogowej dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie MQB. Pod względem koncepcyjnym jest też ogromnym skokiem technicznym, ponieważ po raz pierwszy w gamie układów napędowych pojawia się hybryda typu plug-in, a także nowy układ połączonych systemów wspomagania kierowcy, obsługi i infotainmentu.

Dla rodzin, miłośników sportu i biznesu

Pojazd został zaprojektowany z myślą o różnych grupach docelowych: rodzinach, aktywnych miłośnikach sportu, czy też o podróżujących biznesowo, stąd w jego wnętrzu znajdziemy szereg przemyślanych rozwiązań, takich jak np. siedem niezależnych miejsc siedzących, system swobodnej aranżacji ustawienia foteli wraz z funkcją ich szybkiego demontażu, co zwiększa powierzchnię bagażową, czy opcjonalny rozkładany stolik środkowy, który dzięki systemowi szyn przesuwać można po całej długości wnętrza. Osoby podróżujące na dalekich dystansach lub wykorzystujące Multivana jako auto wakacyjne, mogą nie tylko w jego wnętrzu przewieźć rower, czy deskę surfingową, ale również tak zaaranżować wnętrze, by móc wygodnie spać w samochodzie.

Bogaty w systemy wspomagania

Dzięki zastosowaniu platformy MQB, znacznie rozszerzona została oferta systemów wspomagania kierowcy. W maksymalnej konfiguracji wyposażenia, na pokładzie Multivana znajduje się ponad 20 systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Wyposażenie standardowe obejmuje system monitorowania otoczenia Front Assist, z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system unikania kolizji, z nowym asystentem skręcania, rozpoznawanie znaków drogowych oraz asystenta utrzymania pojazdu na pasie ruchu Lane Assist. Wiele systemów jest dostępnych po raz pierwszy dla tej serii modeli. Są to: interaktywny system Car2X (lokalna komunikacja z innymi pojazdami i infrastrukturą drogową), asystent skrętu (ostrzega przed nadjeżdżającymi pojazdami podczas przejeżdżania przez pas ruchu), ostrzeżenie przy wysiadaniu (element składowy asystenta zmiany pasa ruchu Side Assist; ostrzega przed nadjeżdżającymi od tyłu rowerami i innymi pojazdami podczas otwierania drzwi) oraz system wspomagania jazdy Travel Assist. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.