Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2022(1)
z dnia 03.01.2022

W Krone już myślą o nowościach na IAA

Rok 2021 upłynął pod znakiem innowacji

Skończył się pełen wydarzeń rok, a 2022 upłynie pod znakiem nowości szykowanych na IAA

Fot. Krone

 
W 2021 roku firma Krone obchodziła trzy specjalne rocznice i jubileusze: 50 lat produkcji przyczep i naczep w Werlte, 25 lat modelu Cool Liner i milionowy egzemplarz podwozia. Ponadto miniony rok to szereg innowacji, które Krone udało się z sukcesem wprowadzić na rynek, ale także niespotykane dotąd wyzwania rynkowe.

Problemy z brakiem materiałów i drożyzną

Pomimo wielu pozytywnych aspektów, rok 2021 zawsze będzie kojarzył się z poważnymi skutkami pandemii. Bernhard Brüggen, dyrektor generalny Krone Commercial Vehicle Group, opisuje wyzwania:
- Zmiany cen i dostępność materiałów na rynku stale stanowią wyzwanie. Jednak Krone jest i pozostanie niezawodnym partnerem dla wszystkich klientów. Nasz portfel zamówień sięga już 2023 roku. Obecnie badamy wszystkie możliwości dalszego zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych w nadchodzącym roku.

Są powody do zadowolenia

Rok 2021 rozpoczął się wprowadzeniem na całą Europę nowej marki części zamiennych Krone Trusted, która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Wszystkie części zamienne Krone Trusted są dostępne w sklepie internetowym i są po zamówieniu natychmiast dostarczane.
W segmencie pojazdów zaprezentowano nową generację Mega Liner. Solidna podstawa, innowacyjne detale i masa własna poniżej 6.500 kg zdobyły uznanie na rynku. Z kolei nowa naczepa kontenerowa Krone Box Liner eLTU 40 charakteryzuje się wszechstronnością, można ją łatwo przystosować do transportu jednego lub dwóch kontenerów 20', pojemnika 40' lub 45'.
Kolejną innowacją jest jednostka telematyczna Krone Smart Collect Solar, która działa autonomicznie i bezobsługowo dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu.
Oficjalna inauguracja Future Lab w Lingen podkreśliła, jak dużą wagę przywiązuje się do innowacji w Krone. Dzięki innowacyjnym technologiom i wyrafinowanym cyklom testowym, scenariusze zastosowań mogą być symulowane w Future Lab, dzięki czemu czas opracowywania przyszłych generacji pojazdów może zostać znacznie skrócony.
Kolejnym znaczącym wydarzeniem roku 2021 jest zawiązanie strategicznego partnerstwa Trailer Dynamics i Krone w rozwoju zelektryfikowanego modelu eMega Liner. Już podczas pierwszych jazd testowych prototyp nowej generacji pojazdu był w stanie osiągnąć redukcję emisji oleju napędowego i CO2 o ponad 20 procent.
Na tej podstawie dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu, widzi ekscytujące perspektywy na 2022 r.:
- Krone w szczególności nacisk kładzie na imprezę IAA Transportation, która odbędzie się w Hanowerze we wrześniu. Tutaj przedstawimy nasze wybiegające w przyszłość innowacje w zakresie cyfryzacji, elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju na dużą skalę.
Najpopularniejsze tagi