Wiadomości z rynku

niedziela
14 kwietnia 2024

INDEKA powiększa flotę o 30 zestawów przestrzennych

Pojazdy „uszyte na miarę” przez Renault Trucks i Wesob
18 stycznia 2022

(od lewej) Konrad Indeka – dyrektor zarządzający Indeka, Marcin Majak – dyrektor sprzedaży Renault Trucks Polska, Damian Kaczmarek – key account manager Renault Trucks Polska, Bogusław Indeka – właściciel firmy Indeka, Michał Indeka – syn Bogusława Indeki, Iwona Indeka – właściciel Firmy Indeka, Piotr Żuk – area sales manager Renault Trucks Polska, Valery Muyard – prezes spółki Renault Trucks Polska, Emilia Indeka – żona Konrada Indeki

 
Białe, charakterystyczne zestawy przestrzenne z logo Indeka są od lat dobrze znane klientom w Europie. Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych Wesob na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.
– Nasz wybór wynika z wieloletnich dobrych doświadczeń z grupą Volvo. Jesteśmy też zadowoleni z pojazdów Renault T, które użytkujemy we flocie już trzeci rok – skomentował podczas przekazania partii pojazdów właściciel Bogusław Indeka, prowadzący z synami firmę rodzinną.
Modele Renault Trucks T odebrane jeszcze w 2019 r. mają już na licznikach przebieg na poziomie 450 do 500 tys. km i jak podkreślił właściciel, pod względem obsługowym, nie odbiegają od dotychczasowej floty pojazdów. Pełną obsługę gwarancyjną pojazdów zapewnia autoryzowany Serwis Józef Skrzypa, z którym przewoźnik współpracuje od wielu lat.

Będą woziły towary kubaturowe w ruchu międzynarodowym

– Nowe pojazdy będą woziły towary kubaturowe w ruchu międzynarodowym dla światowych koncernów – leaderów branży opakowaniowej, higienicznej i automotive – wyjaśnił Konrad Indeka, dyrektor zarządzający w tej rodzinnej firmie.
Ważnym elementem decyzji podjętej przez przewoźnika była nie tylko dobra opinia o jakości usług producenta, ale i rosnące wymagania klientów co do jakości i terminowości pracy przewozowej.
Grupa Indeka rozwija się na rynku transportowo-spedycyjnym od ponad 30 lat. Siedziba główna firmy mieści się w Kobylnicy k. Słupska, gdzie, oprócz zaplecza administracyjnego, znajduje się hala serwisowa, myjnie oraz strzeżony parking ciężarowy. Przewoźnik ma również oddziały m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Hiszpanii i Holandii.
– Jesteśmy dumni, że wybrali Państwo naszą markę do swojej floty. Miałem okazję zobaczyć jak prowadzona jest firma i jak wyglądają jej centra logistyczne oraz czego Państwo dokonali – skomentował Valery Muyard, prezes spółki Renault Trucks Polska podczas zwiedzania siedziby firmy w Kobylnicy.

 

Kolejna przekazana partia zestawów kubaturowych Wesob na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low

 

Dopasowane do potrzeb użytkownika

Podczas przygotowywania oferty sprzedażowej, Damian Kaczmarek, opiekun firmy Indeka z ramienia Renault Trucks, brał pod uwagę informacje o konfiguracji pojazdów dotychczasowej floty spółki i starał się, by nowe samochody nie odbiegały wyposażeniem od standardów firmy, a nawet w niektórych aspektach je przewyższały.
Pojazdy zostały niemal „uszyte na miarę” według potrzeb przewoźnika, co potwierdzają też sami kierowcy. Świadczy o tym chociażby wyposażenie aut w większe zbiorniki paliwa o łącznej pojemności ok. 1.500 l, które pomagają w planowaniu i optymalizacji długich tras.
Odebrane Renault Trucks T480 są napędzane najnowszym 13-litrowym silnikiem, zgodnym z normą emisji spalin Euro VI Step E o mocy maksymalnej 480 KM (353 kW), współpracującym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver 2612F o 12 przełożeniach. Działanie hamulców zasadniczych wspomaga zwalniacz Optibrake+ o mocy 382 kW przy 2300 obr/min.
Oszczędności w eksploatacji zapewnią firmie Indeka zainstalowane pakiety systemów ograniczających zużycie paliwa i wpływających na ekonomikę jazdy Fuel Eco+. Są to m.in. elastyczny tempomat z funkcją Optiroll i system wyłączania silnika po 5 minutach. To także tempomat topograficzny Optivision pozwalający na paliwooszczędny dobór biegów w zależności od aktualnego ukształtowania terenu i obniżanie prędkości o nawet 10 km/h, jeśli akurat sprzyja to zmniejszeniu spalania. Uzyskanie maksymalnej wydajności eksploatacji wspiera usługa OptifleetCheck, pozwalająca na generowanie raportów danych technicznych do kontroli zużycia paliwa w pojeździe przez kierowcę.
– Przy doborze konfiguracji pojazdów, zależało nam na przestrzeni w kabinie i komforcie kierowców, stąd wybór najwyższej kabiny High SleeperCab, w najbogatszym wariancie wykończenia i wyposażenia Ultimate – dodał Tomasz Indeka, menedżer ds. serwisu w firmie. Kierowcy docenią wygodną górną leżankę z drabinką, z możliwością transformacji w półkę i siatkę na bagaże. Oprócz licznych schowków na rzeczy osobiste i drobiazgi, w kabinie jest lodówka o pojemności 40 l w schowku środkowym pod kanapą, wyciszona, z termostatem i kontrolą akumulatorów pojazdu.
Smaku dodaje fakt, że dwa pojazdy z odebranej partii zamówienia zostały doposażone m.in. w aluminiowe felgi Alcoa – to dla wyróżnienia kierowcy za zasługi dla firmy.
Firma zabudowująca zestawy przestrzenne Wesob również dopasowała specyfikację do wymagań przewoźnika. Zabudowy wyposażono m.in. w trap przejazdowy, odsuwany i podnoszony dach i dodatkowe uszczelnienia. Zestawy wykonano zgodnie z wymaganiami normy EN 12642 XL.
– Każdy stanął na wysokości zadania, jeśli chodzi o przygotowanie naszych pojazdów – podsumował Bogusław Indeka.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.