Wiadomości z rynku

niedziela
14 kwietnia 2024

Wesob poradził sobie w roku pełnym wyzwań

Rekordowa produkcja w 25-letniej historii firmy
18 stycznia 2022

Najważniejszymi dla firmy WESOB są dwie linie produktowe: zestawy przestrzenne oraz systemy wymienne BDF

Fot. Wesob

 
Dla branży motoryzacyjnej 2021 rok był ciężki. Z jednej strony niespotykany popyt na wszystko co jeździ, a z drugiej permanentne braki stali, komponentów oraz nieustannie rosnące ceny podzespołów. Takie warunki nie sprzyjają zrównoważonemu planowaniu i rozwojowi. Mimo to firma WESOB, lider w produkcji zestawów przestrzennych oraz systemów wymiennych BDF w Polsce, mijający rok może zaliczyć do udanych.
– Mijający rok należy ocenić jako niezwykle wymagający. Z jednej strony cieszyliśmy się bardzo dużą liczbą zamówień. Z drugiej martwiły nas poważne niedobory komponentów na rynku oraz nieustannie rosnące ceny. Na szczęście, dzięki naszej filozofii współpracy z wieloletnimi i sprawdzonymi dostawcami, byliśmy w stanie sobie z tym poradzić – mówi Piotr Mertens, dyrektor ds. techniczno-handlowych firmy WESOB.

Niemal 2.500 jednostek trafiło do odbiorców

Potwierdzają to liczby. Niemal 2.500 jednostek trafiło do odbiorców. Oznacza to, że co 1,5 godziny zakład opuszczał jeden z licznie oferowanych produktów. To najlepszy wynik w 25-letniej historii firmy.
– Takie sukcesy nie przychodzą same. Nasi pracownicy to znakomicie wyszkolona kadra, zdolna zrealizować każde wyzwanie. To także efekt wieloletniej współpracy i dobrych relacji z klientami. Szanujemy ich pracę i czas. Znamy ich potrzeby i dostarczamy produkt szyty na miarę. To procentuje. W naszej branży liczy się coraz częściej jakość, terminowość, zaufanie i profesjonalizm – ocenia Piotr Mertens. – Staramy się w naszej firmie realizować politykę odpowiedzialnego biznesu. Takie podejście do partnera biznesowego przynosi efekty. Konsekwentnie rosnąca produkcja i coraz lepsza pozycja na rynku potwierdza słuszność działania. Mimo korekty rynku w roku 2020, spowodowanej Covidem 19 i niepewnością branży, w 2021 roku odrobiliśmy spadek zamówień z dużym zapasem, sięgając po rekord produkcji.

 

Piotr Mertens: – W naszej branży liczy się coraz częściej jakość, terminowość, zaufanie i profesjonalizm

Fot. Wesob

 

Nie tylko masowa produkcja

Najważniejszymi dla firmy WESOB są dwie linie produktowe: zestawy przestrzenne oraz systemy wymienne BDF. Nie znaczy to, że firma ogranicza się tylko do produkcji masowej. Oprócz bogatej oferty typowej, realizowane są pojedyncze, konstrukcyjnie wymagające zlecenia. W tym roku wprowadzono do sprzedaży lżejsze zestawy przestrzenne w układzie „2+1” dedykowane głównie dla podwozi 18 tonowych 4x2. Poprawiono w nich parametry wagi przy zachowaniu dotychczasowej wytrzymałości. Jest to odpowiedź na sygnalizowane potrzeby klientów firmy.

25 lat minęło

Pracowity rok zbiegł się w czasie z jubileuszem 25-lecia firmy WESOB. Założyciel i właściciel firmy, Jan Sobol, zaczynał od „biura w samochodzie” i tytanicznej pracy. Już po kilku miesiącach działalności zespół liczył 50 osób i realizował pierwsze zlecenia. W Strumieniu koło Pszczyny powstało biuro handlowe i konstrukcyjne. Od początku, WESOB ściśle współpracuje z niemiecką firmą Wecon. Dlatego zakład w Strumieniu k/Pszczyny, opuszczają produkty sygnowane tą marką. Na ponad 98 500 m² powierzchni zakładu, 170 osobowa załoga, produkuje ponad 200 jednostek na miesiąc.

 

W 2021 roku co 1,5 godziny zakład opuszczał jeden z licznie oferowanych produktów

Fot. Wesob

 

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.