Wiadomości z rynku

piątek
12 sierpnia 2022

DKV Mobility rozszerza sieć punktów ładowania aut elektrycznych

Nowe marki stacji honorujących kartę paliwowo-serwisową: Qwello i Mer Germany
3 sierpnia 2022

Fot. DKV Mobility

 
W całej Europie trwa dynamiczny rozwój sieci ładowania aut energią elektryczną. W ślad za nim podążają usługi rozliczania takich „tankowań” za pomocą kart paliwowych. Od początku prym w tej dziedzinie wiedzie międzynarodowy operator DKV Mobility, dając obecnie dostęp do ok. 285.000 punktów oferujących prąd, w tym marek GreenWay, EV Plus i EV Box.

Blisko 2.000 nowych stacji ładowania w sieci DKV Mobility

Do sieci DKV Mobility dołączyły ostatnio stacje pod marką Mer Germany oraz Qwello. Mer Germany oferuje 1.038 obiektów, działających na w Niemczech oraz Austrii. Natomiast Qwello to monachijski operator, który prowadzi 400 obiektów, znajdujących się głównie w okolicy dużych niemieckich miast: Frankfurtu, Monachium i Hamburga. Rozpoczął się też proces podłączania kolejnych punktów ładowania Qwello w Szwecji, w okolicach Sztokholmu. – Z dostępnymi ponad 400 punktami ładowania aut, Qwello Sweden jest jednym z największych dostawców energii elektrycznej w tym rejonie – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i obsługi pojazdów w DKV Mobility. – Punkty ładowania Qwello spełniają najnowocześniejsze wymagania w zakresie funkcjonalności.

Rozwój sieci punktów ładowania

Firma DKV Mobility – obok rozwoju infrastruktury – postawiła na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Do popularnej aplikacji „DKV Mobility App”, służącej do wyszukiwania tanich stacji paliw, dodał funkcje dedykowane dla samochodów na prąd. Teraz można tu wygodnie wyszukiwać punkty z energią elektryczną, jak również na bieżąco kontrolować koszty tankowania i planować trasy z uwzględnieniem takich parametrów, jak typ pojazdu i stan zużycia baterii. Do opłacania ładowania energią elektryczną służy specjalny rodzaj karty paliwowej o nazwie DKV +CHARGE i dedykowana aplikacja. Kolejny aspekt hi-tech to powierzenie zarządzania ofertą DKV Mobility w zakresie ładowania spółce zależnej GreenFlux, pochodzącej z Niderlandów. Stworzyła ona autorską platformę roamingową do zarządzania zakupami prądu do aut elektrycznych. Będzie ona oferować m. in. możliwość odrębnego rozliczania poboru energii z prywatnej sieci domowej, tak aby koszt tankowania samochodu firmowego móc zaraportować pracodawcy.

Redukcja emisji dwutlenku węgla o 30%

Aspektem, który przekonuje biznes do coraz szerszego wykorzystania elektryków, jest ekologia i ułatwienia, jakie oferują dla tych aut miasta. Z ideą zrównoważonej przyszłości współgra deklaracja złożona przez DKV Mobility w ramach doktryny Lead in Green – operator zakłada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla we flotach swoich klientów o 30% do 2030 roku (w porównaniu z rokiem 2019). Jest na to szansa, bo coraz częściej po samochody na prąd sięgają zarówno firmy zarówno małe, jak i korporacje. Dodatkowy argument stanowi cicha praca pojazdów i prestiż ich użytkowania. Według Licznika Elektromobilności na końcu czerwca 2022 roku w naszym kraju było zarejestrowanych 50.990 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Wzrost w pierwszych pięciu miesiącach br. względem 2021 roku wyniósł 45% (Licznik Elektromobilności został uruchomiony przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych - źródło PSPA). Tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, jednak warunkiem jest dalsza rozbudowa infrastruktury. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.