Wiadomości z rynku

czwartek
1 grudnia 2022

Apollo Tyres wchodzi na europejski rynek opon do naczep na długie dystanse

Nowy model klasy A: EnduMile LHT
21 listopada 2022

Fot. Apollo Tyres

 
Firma Apollo Tyres wkracza na europejski rynek opon do naczep na długie dystanse (LHT) wraz z premierą nowego modelu EnduMile LHT. Nowy model klasy A w kategorii oporów toczenia będzie najtrwalszą i zapewniającą największą oszczędność paliwa oponą do samochodów ciężarowych w całej historii produktów marki Apollo Tyres. Opracowano ją z myślą o zdeklasowaniu uznanych i najlepiej sprzedających się opon w segmencie LHT.

Innowacyjna konstrukcja

Opona EnduMile LHT jest wyposażona w szeroką i stabilną powierzchnię styku, która optymalizuje rozkład naprężeń, a całkowicie nowa mieszanka polimerów oraz wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Ta innowacyjna mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować wysokie osiągi i trwałość opony. Rzeźba typu „free-rolling” zawiera kompaktowy rowek w środkowej części bieżnika, który wspomaga przyczepność, zmniejsza poziom hałasu i zapewnia wydajną pracę. Mocny karkas usprawnia bieżnikowanie w celu obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji.

Gruntownie przetestowana

24-miesięczny program obejmujący projektowanie, rozwój i testy – jeden z najbardziej kompleksowych w historii produktów marki Apollo – przeprowadził europejski zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres, działający w Niderlandach. Rozbudowane symulacje komputerowe wraz z wymagającymi testami w rzeczywistych warunkach pomogły zweryfikować dynamiczne właściwości i trwałość opony w szerokim zakresie warunków atmosferycznych oraz drogowych na całym kontynencie. Jest to pierwszy przypadek, gdy opona do samochodu ciężarowego marki Apollo otrzymała klasę A w kategorii oporów toczenia. Inne produkty z segmentu pojazdów ciężarowych firmy otrzymały maksymalną ocenę wydajności w innych kryteriach, włączając w to przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom hałasu.
– To znaczący krok naprzód dla naszej marki na rynku samochodów ciężarowych – skomentował John Nikhil Joy, dyrektor ds. opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres. – Model EnduMile LHT nie tylko wprowadza nas do istotnego segmentu transportu długodystansowego, ale także wyznacza nowe standardy w zakresie oporu toczenia, osiągów i trwałości, umożliwiając nam konkurowanie z czołowymi produktami na rynku oraz dostarczanie przewoźnikom opłacalnych rozwiązań najwyższej klasy do najbardziej wymagających zastosowań związanych z pokonywaniem dużych dystansów.
Wyprodukowany w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym firmy Apollo Tyres w Gyöngyöshalász na Węgrzech nowy model EnduMile LHT będzie dostępny dla klientów w całej Europie od początku 2023 roku. (z)

Fot. Apollo Tyres

Fot. Apollo Tyres

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.