Wiadomości z rynku

czwartek
1 grudnia 2022

UTA Edenred rozlicza opłaty drogowe także w Bułgarii

Operator rozszerzył zakres działania systemu na 17. kraj
24 listopada 2022

UTA One® obecnie także do rozliczania opłat drogowych w Bułgarii Fot. UTA

 
• Urządzenie pokładowe (OBU) jest teraz kompatybilne z 17 systemami poboru opłat drogowych w 15 krajach europejskich, dzięki czemu jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem EETS na rynku
• Nowy system poboru opłat drogowych może być aktywowany w formie aktualizacji OTA.
• UTA One® teraz umożliwia korzystanie z usługi telematycznej SmartConnect®

UTA Edenred, wiodący dostawca usług dla mobilności w Europie dodała Bułgarię do zakresu działania swojego rozwiązania UTA One® European Electronic Toll Service (EETS). Użytkownicy UTA One mogą teraz wygodnie rozliczać przejazdy w sieci obejmującej 6.060 km płatnych dróg w Bułgarii, łącznie z autostradami oraz drogami pierwszej i drugiej kategorii. Dla firm transportowych dodanie nowego systemu poboru opłat drogowych oznacza uproszczenie przetwarzania i administrowania przejazdami przez ten ważny kraj tranzytowy.

Można aktywować zdalnie

Bułgarski system poboru opłat drogowych może zostać aktywowany na urządzeniach pokładowych UTA One zdalnie w formie aktualizacji OTA. Klienci mogą zamówić tę usługę już teraz w Specjalnej Strefie Klienta UTA. Oprócz funkcji rejestracji opłat drogowych, UTA One umożliwia korzystanie z usługi telematycznej SmartConnect. Rozwiązanie to pomaga zwiększyć transparentność i efektywność zarządzania flotą, dostarczając w czasie rzeczywistym szczegółowych informacji na temat pojazdów przemieszczających się po Europie. Użytkownicy UTA One mogą aktywować UTA SmartConnect w Specjalnej Strefie Klienta UTA. Iulian Alexe, Dyrektor Krajowy UTA Edenred na Rumunię i Bułgarię, podkreśla:
- UTA One to sprawdzone rozwiązanie dla wygodnego, ogólnoeuropejskiego transportu. Z każdym nowo dodanym systemem poboru opłat drogowych ułatwiamy życie naszym klientom. Dzięki wprowadzeniu UTA SmartConnect rozwiązanie UTA One stało się jeszcze bardziej kluczowym narzędziem do efektywnego zarządzania flotą.

Jedno urządzenie pokładowe - 17 systemów poboru opłat

Od czasu wprowadzenia na rynek rozwiązanie UTA One jest stale rozszerzane o nowe systemy poboru opłat drogowych. Obecnie obsługuje systemy poboru opłat drogowych w Belgii (w tym Liefkenshoektunnel), Niemczech, Francji, we Włoszech (łącznie z promem Caronte), Austrii, Polsce (A4 i system e-TOLL), na Węgrzech, w Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (w tym promy i mosty na autostradach), Szwecji (mosty), Danii (mosty) oraz Szwajcarii (w tym Liechtenstein). UTA One obecnie obejmuje 17 systemów poboru opłat drogowych w 15 krajach europejskich, dzięki czemu jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem EETS na rynku.

***
UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) jest jednym z wiodących dostawców kart paliwowych i serwisowych w Europie. Klienci biznesowi mogą używać kart UTA do bezgotówkowego tankowania paliwa – niezależnie od marki dostawcy– w ponad 68.000 punktów w 40 państwach Europy, a ponadto korzystać z innych usług w drodze, takich jak opłaty drogowe, usługi warsztatowe, pomoc drogowa lub holowanie, czy też serwis zwrotu podatku VAT oraz akcyzy na paliwo realizowany dla klientów UTA przez partnera spółki. Edenred to czołowa digitalowa platforma usług i płatności. Edenred oferuje specjalne rozwiązania płatnicze w obszarze zakupów żywnościowych (kupony na posiłki), mobilności (rozwiązania multi-energetyczne, serwisowe, w zakresie opłat drogowych, parkingowych i dojazdów do pracy), systemów motywacyjnych (takich jak karty upominkowe, platformy zaangażowania pracowników) oraz płatności korporacyjnych (karty wirtualne).
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.