Wiadomości z rynku

poniedziałek
6 lutego 2023

e-TOLL wygasza stare smartfony

24 stycznia 2023

Fot. ZMPD

 
Z końcem stycznia nastąpi koniec wsparcia technicznego dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0 oraz iOS poniżej wersji 14 - tak brzmi oficjalny rządowy komunikat skierowany do użytkowników systemu e-TOLL.
Co ta zmiana oznacza dla użytkowników aplikacji? Od 1 lutego 2023 r. korzystanie z wymienionych aplikacji, zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0 oraz iOS poniżej wersji 14, nie będzie możliwe.
Dlaczego operator e-TOLL aktualizuje minimalne wymagania techniczne?
„Regularne aktualizacje minimalnej wersji systemu operacyjnego, dla których są dostępne aplikacje, stanowią na rynku normę ze względów bezpieczeństwa i wydajności działania – uzasadnia Krajowa Administracja Skarbowa. – Systemy Android w wersji niższej niż 8.0 oraz iOS poniżej wersji 14 uniemożliwiają wprowadzanie usprawnień, które są kluczowe dla komfortu użytkowników, płynności działania aplikacji oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa danych.”
Co teraz powinien zrobić użytkownik aplikacji z wersją Android poniżej 8.0. oraz iOS poniżej 14? Powinien pobrać i zainstalować aktualizację oprogramowania (systemu operacyjnego), a jeżeli nie jest to możliwe skorzystać z innego urządzenia.
Więcej na temat aplikacji:
e-TOLL PL znajdziesz na stronie etoll.gov.pl
e- TOLL PL BILET znajdziesz na stronie etoll.gov.pl
(z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.