Wiadomości z rynku

poniedziałek
6 lutego 2023

Javier Iriarte nowym prezesem zarządu Solaris Bus & Coach

19 stycznia 2023

Javier Iriarte, nowy prezes zarządu Solaris Bus &0 Coach Fot. Solaris

 
Decyzją Grupy CAF i Rady Nadzorczej Solarisa, 1 stycznia 2023 roku Javier Iriarte objął stanowisko prezesa zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o.
Javier Iriarte od 2018 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Solarisa, a także był odpowiedzialny za obszar rozwoju strategii i transformacji firmy.
Javier Iriarte legitymuje się bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze transportu publicznego. Od 2020 roku pełnił funkcję dyrektora ds. strategii i transformacji w obszarze pojazdów szynowych CAF. Wcześniej pracował w McKinsey & Company, realizując projekty w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej, kolejowej, lotniczej, stoczniowej czy zaawansowanych systemów elektronicznych.
– To dla mnie wielki zaszczyt, móc przewodzić i służyć tak fantastycznej firmie, jaką jest Solaris. Pragnę podziękować członkom Rady Nadzorczej i Grupie CAF za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Firma rozpoczyna nowy rozdział. W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy ogromnej transformacji, stając się liderem e-mobilności w transporcie miejskim w Europie. Jestem w pełni przekonany, że wspólnie z całym naszym zespołem, będziemy kontynuować ścieżkę rozwoju naszej firmy, utrzymując Solarisa i Grupę CAF na pozycji lidera zrównoważonego transportu miejskiego, który wyznacza trendy w branży – powiedział Javier Iriarte, nowy prezes zarządu firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o.
Javier Calleja, który zarządzał Solarisem od października 2018 r., zdecydował się odejść z powodów osobistych. Po pomyślnym zakończeniu pierwszego cyklu strategicznego firmy w ramach Grupy CAF zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę w innej branży.
– Możliwość bycia prezesem zarządu Solarisa i zarządzanie tak znakomitą firmą, to był dla mnie fantastyczny okres. Jednym z największych atutów Solarisa są jego pracownicy. Kierowanie tak fantastycznymi zespołami było wyjątkowym doświadczeniem. Jestem pewien, że Solaris, prowadzony przez Javiera Iriarte i jako część Grupy CAF, będzie kontynuował swój dynamiczny rozwój i wzrost w branży mobilności. Przed firmą świetlana przyszłość – powiedział Javier Calleja. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.