Wiadomości z rynku

poniedziałek
6 lutego 2023

Kto wylicytuje zwiedzanie innowacyjnego Działu Badań i Rozwoju?

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP
25 stycznia 2023

Fot. Wielton

 
Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu w ciągu zaledwie 4-5 tygodni wieluński producent potrafi przetestować swoje pojazdy i określić stan, w jakim te znalazłyby się po przejechaniu 500.000 km. Jest to trasa zwykle pokonywana przez naczepy przez 3-5 lat eksploatacji. Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów oraz zjeść wspólny obiad z prezesem Mariuszem Golcem, CEO Grupy Wielton.

Grają z Orkiestrą nie od dziś

Grupa ponownie wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tego roku gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. Celem akcji jest wyposażenie szpitali w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażeń, a co za tym idzie umożliwiające lepszą terapię sepsy. W celu zebrania jak największych funduszy, w tym roku firma zaprasza do licytacji, której zwycięzca zwiedzi infrastrukturę badawczą spółki oraz weźmie udział w spotkaniu z CEO Grupy Wielton.
– Każdy nowy rok, zaraz obok wyzwań i możliwości, przynosi ze sobą nadzieję. To właśnie ją, już od ponad 30 lat, daje fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomagająca głównie medycynę dziecięcą. W tym roku, tak samo jak w poprzednich latach, z radością wspieramy jej inicjatywę i chętnie dołączamy się do akcji. Dzięki temu mamy okazję serdecznie zaprosić osoby zainteresowane do wzięcia udziału w organizowanej przez nas aukcji. Tegorocznym przedmiotem licytacji jest zwiedzanie naszego innowacyjnego Działu Badań i Rozwoju zwieńczone wspólnym obiadem. To niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki działania jednego z trzech w Europie symulatorów drogi – zachęca Mariusz Golec, CEO Grupy Wielton.

Taki symulator warto zobaczyć

Dział Badań i Rozwoju w Wieluniu stanowi połączenie nauki z biznesem. Jest ośrodkiem innowacji firmy i odgrywa zasadniczą rolę w procesie wprowadzania nowych rozwiązań oraz produktów marki Wielton. Jego „sercem” jest symulator drogi MTS 320 Road Simulator do przeprowadzania trwałościowych badań całopojazdowych naczep i przyczep w warunkach użytkowania. Symulator MTS oddaje zmienność realnych warunków, w jakich naczepy są eksploatowane. Dzięki wyposażeniu go w najwyższej klasy oprogramowanie oraz sprzęt do testów symulacyjnych, materiałowych i diagnostyki konstrukcji możliwe jest wykluczenie jakichkolwiek usterek czy wad ukrytych produktów już na etapie projektowania i prototypowania. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.