Wiadomości z rynku

poniedziałek
6 lutego 2023

Nowe linie drobnicowe Dachser pomiędzy Niemcami a Hiszpanią

Koncern logistyczny zagęszcza swoją europejską sieć
20 stycznia 2023

Fot. Dachser

 
Pomimo obecnych wyzwań gospodarczych firma Dachser stale tworzy nowe bezpośrednie linie drobnicowe pomiędzy swoimi lokalizacjami, aby zagęścić swoją europejską sieć logistyczną i zoptymalizować łańcuchy dostaw. Obejmuje to codzienne dostawy ze wszystkich regionów Niemiec na Półwysep Iberyjski, czyli do Hiszpanii i Portugalii.
Dachser uruchomił dwie codzienne linie drobnicowe pomiędzy Niemcami a Hiszpanią. Pierwsza linia łączy Kolonię z San Sebastian na północy Półwyspu Iberyjskiego, natomiast druga oferuje bezpośrednie połączenie z centrum logistycznego Dachser w Rheine na północnym wschodzie Hiszpanii do Saragossy w Aragonii.
Dzięki nowej linii drobnicowej między Kolonią a San Sebastian Dachser połączył dwa silne gospodarczo regiony. W ten sposób uzupełnił istniejącą sieć codziennych połączeń z oddziałów w Malsch, Dortmundzie i Mannheim do San Sebastian i Bilbao na północy Hiszpanii. Natomiast oddział Dachser w Rheine wprowadził kolejną nową linię drobnicową do Hiszpanii, tym razem do Saragossy.
Transport odbywa się zarówno przy użyciu standardowych naczep, jak i naczep dwupokładowych, które zwiększają ładowność i promują zrównoważony rozwój. Z codziennych przewozów drobnicowych na Półwysep Iberyjski korzystają między innymi klienci z branży motoryzacyjnej, energii odnawialnych, przemysłu dóbr konsumpcyjnych oraz przemysłu chemicznego.

Lepsze planowanie dzięki bliskim kontaktom

Europejska sieć logistyczna Dachser szybko się rozwija. Duża liczba codziennych bezpośrednich połączeń w Europie, takich jak choćby te pomiędzy Niemcami, Hiszpanią i Portugalią, mają kluczowe znaczenie dla niezawodnego, bezpiecznego i terminowego transportu gwarantowanego przez Dachser. Jest to szczególnie istotne dla towarów dostarczanych przez klientów eksportowych i importowych, dla których ważny jest krótki czas dostawy. Bezpośrednie i codzienne połączenia ze stałymi czasami dostaw umożliwiają klientom niezawodne planowanie i zapewniają płynność procesów logistycznych. Dachser przewozi przesyłki drobnicowe, ładunki całopojazdowe lub częściowe oraz organizuje logistykę zaopatrzenia i dystrybucji towarów w całej Europie.

Iberia inwestuje

Dachser Iberia jest częścią europejskiej sieci drobnicowej firmy logistycznej z siedzibą w Kempten, Allgäu, od prawie 10 lat. W ostatnich miesiącach ten obszar biznesowy dokonał kilku znaczących inwestycji. Między innymi pod koniec maja 2022 r. otwarto nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony. Ponadto także w ubiegłym roku, na Półwyspie Iberyjskim wprowadzono w pełni standardową grupę produktów European Logistics. Łączy ona zdefiniowane usługi logistyczne z przejrzystą strukturą kosztów i jednolitymi standardami wydajności. W 2023 roku w Alicante powstanie kolejne nowe centrum logistyczne. Iberia jest również mocno zaangażowana w realizację koncepcji zrównoważonych dostaw miejskich – DACHSER Emission-Free Delivery. Od wiosny 2022 wszystkie przesyłki w określonym obszarze dostaw w centrach miast Porto i Madrytu są dostarczane bezemisyjnie, każda przy użyciu w pełni elektrycznej 7,5-tonowej ciężarówki FUSO eCanter. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.