Wiadomości z rynku

sobota
1 kwietnia 2023

IVECO Poland wybiera na partnera energetycznego firmę Avitron

Systemy ładowania pojazdów elektrycznych dostarczy włoska firma Enel X Way
15 marca 2023

Umowę ramową o partnerstwie energetycznym podpisali Daniel Wolszczak, dyrektor generalny IVECO Poland oraz Kamil Babiński, prezes zarządu Avitron Polska Fot. IVECO

 
W związku z wprowadzeniem kompleksowej oferty w ramach zaawansowanych rozwiązań oferowanych przez bezemisyjny samochód dostawczy eDaily oraz elektryczne pojazdy ciężkie marki Nikola, IVECO Poland dokonało wyboru partnera energetycznego. Niezbędne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dostarczy włoska firma Enel X Way, reprezentowana w Polsce przez spółkę Avitron Polska.

Umowa o współpracy

Wiosną 2022 roku IVECO, marka Iveco Group N.V., podpisała protokół ustaleń z Enel X Way, spółką Grupy Enel zajmującą się opracowywaniem i sprzedażą innowacyjnych usług i rozwiązań energetycznych związanych m.in. z elektromobilnością. Porozumienie to stało się podstawą do nawiązania praktycznej współpracy mającej na celu możliwie jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału zeroemisyjnych pojazdów użytkowych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów dostawczych, pojazdów ciężarowych oraz autobusów.
Realizując postanowienia powyższego porozumienia, IVECO Poland podpisało umowę o współpracy z Avitron Polska Sp. z o.o., wyłącznym partnerem Enel X Way na rynku polskim. Umowa określa warunki handlowe, na podstawie których opracowywana będzie oferta dla klientów IVECO na stacje ładowania wraz z oprogramowaniem umożliwiającym inteligentne zarządzanie ładowaniem.

eDaily i Nikole będą ładowane w Enel X Way

– Najlepszym dowodem na to, jak dużą wagę do promowania i rozwoju elektromobilności przywiązuje IVECO Poland jest to, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym podpisano umowę w praktyce realizującą założenia protokołu ustaleń, zawartego pomiędzy IVECO a spółką Enel X Way. Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa klienci IVECO, będący użytkownikami zeroemisyjnych pojazdów, będą mogli korzystać z nowoczesnych i wydajnych stacji ładowania Enel X Way, efektywizując swój biznes i przyczyniając się tym samym do dekarbonizacji naszej planety – powiedział Daniel Wolszczak, dyrektor generalny IVECO Poland.
– Dzięki umowie podpisanej pomiędzy IVECO Poland a Avitron Polska, użytkownicy elektrycznych samochodów dostawczych eDaily i w przyszłości również pojazdów ciężarowych Nikola będą mieli zapewniony wygodny dostęp do wydajnych i nowoczesnych stacji ładowania Enel X Way, co z pewnością przyczyni się do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju zeroemisyjnych rozwiązań transportowych w naszym kraju – powiedział Kamil Babiński, prezes zarządu Avitron Polska. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.