Wiadomości z rynku

sobota
1 kwietnia 2023

Wznowiono przewozy TIR z i do Chin

14 marca 2023

Fot. IRU

 
Po tym, jak Chiny zniosły ograniczenia związane z Covid-19, stopniowo wznawiają normalne operacje dla międzynarodowego przepływu towarów. Ruszyły na nowo przewozy TIR z i do tego kraju – informuje IRU.
Pięć kirgiskich ciężarówek TIR przewożących towary e-commerce wyjechało niedawno z chińskiego miasta Kaszgar, wznawiając ruch TIR.
Karnety TIR były przetwarzane w wewnętrznym urzędzie celnym, co skraca procedury tranzytowe i czas oczekiwania na granicy.
Ciężarówki TIR opuściły Chiny przez granicę z Irkesztamem i kontynuowały podróż do Kirgistanu.
Dyrektor TIR i Tranzytu IRU, Tatiana Rey-Bellet, powiedziała:
– Ponowne otwarcie granic Chin przyspieszy ożywienie gospodarcze i rozwój handlu międzynarodowym transportem drogowym między Chinami a innymi krajami. – TIR zapewnia bezpieczny tranzyt, minimalizuje kontakt między ludźmi na granicach i ułatwia procedury celne.
Na granicach między Chinami a krajami sąsiednimi, takimi jak Mongolia i Kazachstan, podejmowane są aktywne kroki w celu wznowienia normalnego ruchu transgranicznego, umożliwiając wjazd zagranicznym ciężarówkom i przygotowując się do zwiększonych przepływów tranzytowych. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.