Wiadomości z rynku

piątek
19 kwietnia 2024

18 tysięcy nowych miejsc paletowych w magazynie w Rottenburgu

Dachser zwiększy możliwości centrum logistycznego Ergenzingen-Ost
17 marca 2023

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego - od lewej: Jürgen Wilscher (szef Project Management South & Architecture Panattoni), Timo Wachendorfer (wójt Ergenzingen), Thomas Klare (szef Corporate Contract Logistics DACHSER), Marco Geiger (branch manager DACHSER Rottenburg), Fabio Kirchgeßner (head of business development BTS Germany Panattoni), Stephan Neher (burmistrz Rottenburg w Neckar), Markus Maurer (branch manager DACHSER Kornwestheim) Fot. Dachser

 
DACHSER zwiększy możliwości magazynowe udostępniając nowy magazyn w Rottenburgu nad Neckarem (Niemcy). Powstający w regionie metropolitalnym Stuttgartu budynek zajmie około 11.500 m2. Rozpoczęcie działalności operacyjnej zaplanowano na sierpień 2023 roku.
Nowy magazyn powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału DACHSER w Rottenburgu, na terenie centrum logistycznego Ergenzingen-Ost. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne technologie, które spełnią wymagania klientów z różnych branż, w tym farmaceutycznej, spożywczej, elektrotechnicznej, chemicznej i dóbr konsumpcyjnych.
Marco Geiger, branch manager oddziału DACHSER Rottenburg:
– Decyzja o rozbudowie naszego oddziału jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i związane z nią usługi, a także na efektywną dystrybucję do Niemiec i pozostałych krajów w Europie. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli zaoferować szerszy zakres usług naszym obecnym klientom w regionie, a także zainteresować potencjalnych kontrahentów, którzy poszukują strategicznego i przyszłościowego partnera. Oprócz samego magazynu, na terenie obiektu znajdzie się nowa powierzchnia biurowa, a także rozbudowane zaplecze magazynowe, które pozwoli podnieść efektywność działalności operacyjnej i zmniejszyć ruch na okolicznych drogach publicznych. Na dachu budynku zainstalujemy system fotowoltaiczny, a wytworzoną przez niego energię elektryczną wykorzystamy między innymi do zasilania nowego magazynu.

18.000 nowych miejsc na palety

Obecnie magazyn w oddziale DACHSER w Rottenburgu ma powierzchnię 34.400 m2 i dysponuje 28.000 miejscami paletowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał 46.000 m2 i dodatkowe 18.000 miejsc paletowych. Część nowego obiektu zostanie wyposażona w system chłodzenia wymagany przez klientów z branży spożywczej czy farmaceutycznej. Przewidziano dodatkowe usługi, jak dostępność opakowań specjalnych czy kompleksowa obsługa celna. Połączenie z paneuropejską siecią transportu drogowego, a zwłaszcza bliskość autostrady A81, zapewniają magazynowi korzystną lokalizację, która umożliwia szybką i bezproblemową dystrybucję przechowywanych towarów do krajów europejskich.
Thomas Klare, head of corporate contract logistics w DACHSER:
– Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym usługi transportu i magazynowania oraz szereg rozwiązań oferujących wartość dodaną. A co najważniejsze wszystkie usługi dostępne u jednego operatora logistycznego. Rozbudowa potencjału logistyki kontraktowej w Rottenburgu sprawi, że oddział będzie gotowy na to co przyniesie przyszłość

DACHSER w Rottenburgu

Założony w 1999 roku oddział DACHSER w Rottenburgu zatrudnia około 250 pracowników. Każdego roku obsługuje około 681.900 przesyłek o łącznej masie 347.000 ton dla klientów z branż przemysłowej oraz dóbr konsumpcyjnych. W nowym obiekcie powstanie od 35 do 40 nowych miejsc pracy. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.