Wiadomości z rynku

sobota
1 kwietnia 2023

DAF otwiera zakład produkcji ciężarówek elektrycznych

16 marca 2023

Fot. DAF

 
DAF rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne o nową fabrykę elektrycznych ciężarówek w Eindhoven. Produkcja akumulatorowych modeli XD Electric i XF Electric, które niderlandzka firma po raz pierwszy zaprezentowała na ubiegłorocznych targach IAA Transportation, rozpocznie się wiosną tego roku.
Producent deklaruje zasięg nowych pojazdów elektrycznych do 500 km. Podobnie jak w przypadku innych producentów, koncepcja akumulatorów jest modułowa, co pozwala na stosowanie baterii o pojemności odpowiedniej do danego zastosowania.
Najmniejszy zestaw zawiera baterie o łącznej pojemności 210 kWh, zapewniając zasięg do 200 km. Największy wariant ma pięć akumulatorów o łącznej pojemności 525 kWh.
Nabywcy mogą wybierać spośród silników o mocy od 170 do 350 kW (210 do 480 KM). Producent zaoferuje ciągniki 4×2 oraz podwozie 6×2 z napędem elektrycznym. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.