Wiadomości z rynku

środa
24 lipca 2024

Ford Trucks wchodzi na rynki skandynawskie

Rozpoczyna działalności w Danii
23 maja 2023

Fot. Ford Trucks

 
Po udanych debiutach na największych europejskich rynkach, Ford Trucks, otwierając przedstawicielstwo w Danii, kontynuuje swój strategiczny rozwój. Dzięki wejściu na duński rynek, firma rozpoczyna sprzedaż w Skandynawii, dzięki czemu obecna jest już na 48 rynkach na świecie.
Po ekspansji w Europie Wschodniej i Środkowej oraz w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii i Luksemburgu, a także po rozwoju marki w 2022 roku na rynkach w Austrii, Albanii i Estonii, Ford Trucks wkracza na rynek skandynawski.
Ford Trucks rozwijający się dynamicznie w Europie ze swoim bogatym portfolio produktów, w szczególności z nagrodzonym w 2019 roku nagrodą International Truck of the Year (ITOY) ciągnikiem siodłowym F-MAX, będzie współpracował na rynku duńskim z firmą FTD A/S, będącą strategicznym partnerem w planach ekspansji na kraje Europy Północnej.
– Ubiegły rok był dla Ford Trucks rekordowy, a rozwój marki zgodny z wizją firmy „budowania wartości za pomocą najbardziej wydajnych rozwiązań transportowych” – mówi Emrah Duman, wiceprezes Ford Trucks. – Przecierając nowe szlaki piszemy historię sukcesu na rok 2023. Wierzymy, że Dania, jeden z rynków o najwyższych oczekiwaniach dotyczących jakości i poziomu usług w sektorze pojazdów ciężarowych, zaoferuje istotne możliwości dla naszej marki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą FTD A/S. Celem Ford Trucks jest zbudowanie wartości dla naszych nowych klientów poprzez zaoferowanie im usług oraz produktów, szczególnie naszego flagowego modelu, nagradzanego na całym świecie F-MAX.

Ford Trucks do 2024 roku na 50 rynkach

Europa jest głównym rynkiem eksportowym Ford Trucks, a Dania stanowi kluczową rolę w planach ekspansji na tym obszarze.
– Dania jest dla nas ważnym rynkiem, który scala Europę, Skandynawię i kraje bałtyckie, łącząc rynek z ponad setką milionów konsumentów – dodaje Emrah Duman. – Jest to również jeden z wiodących krajów Europy pod względem technologii i innowacji. Działalność w Danii jest krokiem milowym w naszej ekspansji. Nie zwalniamy tempa, a kolejne kraje, które zostaną włączone do naszej sieci w Europie to Holandia i Szwajcaria. Nasz cel to ekspansja na cały Stary Kontynent. Do końca 2024 roku planujemy rozszerzyć naszą globalną działalność do 50 krajów

Wkrótce elektryczna ciężarówka

Ford Trucks stawiając sobie za cel „bycie towarzyszem na drodze, który dba o klientów i pomaga ich firmom dobrze prosperować”, rozpoczął wielką podróż transformacyjną, opracowując technologię zeroemisyjnych, zdalnych i autonomicznych pojazdów - „Generation F". Firma przedstawiła na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych (IAA) odbywających się w Hanowerze w 2022 r. w 100% elektryczny samochód ciężarowy. Bezemisyjna, cicha i wydajna ciężarówka nowej generacji wyposażona jest w zintegrowane innowacyjne technologie.
Firma zadeklarowała osiągnięcie do 2040 roku zerowej emisji w produkcji pojazdów ciężarowych. Przedstawiona na targach IAA elektryczna ciężarówka pojawi się na drogach do 2024 r. Zbliża to przedsiębiorstwo do osiągnięcia celu, jakim jest sprzedaż 50% pojazdów o zerowej emisji w Europie do 2030 roku. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.