Wiadomości z rynku

poniedziałek
27 maja 2024

Tunel Mont Blanc od 4 września będzie zamknięty na 15 tygodni

24 maja 2023
 
Tunel Mont Blanc od 4 września będzie zamknięty na 15 tygodni
Od 4 września do 18 grudnia 2023 r. tunel Mont Blanc ma być zamknięty z powodu prac remontowych. To dopiero pierwszy etap. Zbudowana 60 lat temu, główna autostrada między Francją a Włochami jest codziennie używana przez tysiące pojazdów. Przez tunel przejeżdża około 1700 ciężkich samochodów ciężarowych dziennie przez cały rok, podczas gdy ruch lekkich pojazdów to średnio 3.600 samochodów dziennie, ze szczytem ponad 6.000 w sierpniu. Okres jesienny odpowiada najniższemu okresowi ruchu turystycznego. Dwukierunkowa konstrukcja o długości 11,6 km jest już w takim stanie, że bieżące naprawy nie są wystarczające:
– Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie większego remontu, aby dać drugie życie temu tunelowi – powiedział Grégory Schwarshaupt, zastępca dyrektora ATMB, firmy koncesyjnej. Pierwszy projekt pozwoli na renowację 600 m sklepienia w dwóch miejscach. Jeśli jego wyniki będą pozytywne, w 2024 r. zostanie wyremontowanych dodatkowe 600 m. Te pierwsze dwie fazy zostały wycenione na 50 mln euro, po równo opłaconych przez koncesjonariuszy - francuskie ATMB i włoskie SITMB. W trakcie prac przejście będzie przebiegać przez tunel Fréjus, 78 km od tunelu Mont Blanc. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.