Wiadomości z rynku

wtorek
21 maja 2024

Autobusy MAN Lion's Coach na dalekiej północy

25 maja 2023

Fot. MAN

 
Cztery nowoczesne autokary MAN Lion's Coach zaczęły ostatnio przewozić turystów z całego świata do pięknych miejsc w okolicach norweskiego miasta Tromsø – bramy do Arktyki.
Każdy, kto odwiedzi region wokół Tromsø, największego skandynawskiego miasta na północ od koła podbiegunowego, doświadczy fascynujących spektakli przyrody: zorzy polarnej, nocy polarnych i słońca o północy. Psie zaprzęgi i przejażdżki skuterami śnieżnymi, obserwowanie wielorybów, idylliczne zatoki i plaże, wysokie góry, kolorowe drewniane domy i małe wioski rybackie również urzekają gości z całego świata. Cztery nowe autobusy MAN Lion's Coach zabiorą ich do spektakularnych miejsc w rejonie Tromsø.
Nowoczesne autokary zostały zamówione przez Bussring AS, największą firmę autokarową w północnej Norwegii.
Jak powiedział Robert Katzer, szef działu sprzedaży i produktów autobusowych w MAN Truck & Bus, niedawna dostawa pojazdów firmie Bussring AS była wyjątkowym przeżyciem, bo to najbardziej wysunięta na północ dostawa nowych autobusów w historii firmy MAN.
Cztery pojazdy MAN Lion's Coach są napędzane mocnymi silnikami MAN D26 o mocy do 510 KM.
– Szczególnie ważne było dla nas, aby pojazdy były kompleksowo wyposażone i posiadały szeroką gamę systemów wspomagających, aby zapewnić im bezpieczne dotarcie do celu przez cały czas, nawet podczas długich zim w północnej Norwegii – mówi Torbjørn Johansen, dyrektor generalny Bussring JAK.
Aby to zapewnić, lokalny zespół MAN Bus od samego początku ściśle współpracował z firmą autokarową.
– W ten sposób byliśmy w stanie zapewnić, że pojazdy będą idealnie dostosowane do specjalnych potrzeb Bussring AS i będą w stanie sprostać wyzwaniom północnego klimatu – jednocześnie oferując pasażerom maksymalny komfort – mówi Tim Schuler, kierownik sprzedaży autobusów w firmie MAN w Norwegii.
Pozytywne opinie pasażerów i kierowców pokazują, jak udało się to osiągnąć:
– Autobusy jeżdżą od kilku tygodni, a komfort, wyposażenie, właściwości jezdne i przyjemność z jazdy budzą entuzjazm – wyjaśnia Torbjørn Johansen.
Konserwacją i serwisowaniem autokarów zajmuje się partner serwisowy MAN, Team Verksted AS z siedzibą w Tromsø. (z)

Fot. MAN

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.