Wiadomości z rynku

poniedziałek
20 maja 2024

eActrosy wróciły z tarczą z trasy JOURN.e.

31 sierpnia 2023

Fot. Mercedes-Benz Trucks

 
Mercedes-Benz Trucks z powodzeniem zakończył niedawno swój przejazd eActrosami po Europie. Trzy elektryczne samochody ciężarowe pokonały ponad 5.000 km na drogach Niemiec, Austrii, Włoch, Holandii i Belgii, a następnie powróciły do zakładu w Wörth. Dział sprzedaży Mercedes-Benz Trucks zorganizował 14 imprez dla klientów z udziałem łącznie ponad tysiąca gości i 1.250 jazd testowych. Na całej trasie akumulatory eActrosów ładowano głównie z publicznych terminali.
Stina Fagerman, szefowa działu sprzedaży, marketingu i usług Mercedes-Benz Trucks:
– eActros-Roadshow okazał się pełnym sukcesem. Niezwykle cenna była dla nas możliwość bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń z klientami na miejscu. Nasi klienci na poszczególnych rynkach mogli bez problemu szeroko przetestować te elektryczne ciężarówki oraz skorzystać z kompleksowego doradztwa ekspertów w dziedzinie elektromobilności. Jednocześnie eActrosy pokonały całą trasę pewnie i swobodnie, pomimo jej trudnej topografii.
W Roadshow wzięły udział dwa eActrosy 300 (4x2) i eActros 400 (6x2). Akumulatorowo-elektryczny eActros do ciężkiego transportu dystrybucyjnego od 2021 r. zjeżdża z linii produkcyjnej fabryki w Wörth. Akumulatory eActrosa składają się z trzech (eActros 300) lub czterech (eActros 400) pakietów akumulatorowych, każdy o pojemności 112 kWh kWh. eActros 400, wyposażony w cztery pakiety akumulatorowe, ma zasięg maksymalny 400 km. Technicznym sercem tej elektrycznej ciężarówki jest jednostka napędowa – sztywna oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi i dwustopniową skrzynią biegów. Oba chłodzone cieczą silniki generują moc ciągłą 330 kW oraz moc maksymalną 400 kW. Ponadto, stosując przewidujący styl jazdy, można odzyskiwać energię elektryczną przez rekuperację. Energia wytworzona w ten sposób podczas hamowania trafia z powrotem do akumulatorów eActrosa, a następnie może być ponownie wykorzystana do napędzania pojazdu. (z)

https://www.youtube.com/watch?v=LeeDEjnXBlc

Fot. Mercedes-Benz Trucks

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.