Wiadomości z rynku

poniedziałek
27 maja 2024

DACHSER rozbudowuje swój oddział w pobliżu Pragi

12 września 2023

Fot. Dachser

 
DACHSER rozbudowuje swój oddział w Kladnie, na północny zachód od Pragi, o nową halę przeładunkową i biura administracyjne. Dostawca usług logistycznych planuje inwestycję o wartości prawie 12,6 mln euro. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2023 roku, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2024 roku. Budowa dodatkowej hali o powierzchni 4.000 m2 stworzy najnowocześniejszy i największy terminal DACHSER do obsługi ładunków drobnicowych w Czechach.
Nowa lokalizacja DACHSER Czechy powiększa istniejący oddział w przemysłowej części Kladna. Dwupiętrowy budynek administracyjny będzie posiadał nowoczesne pomieszczenia biurowe i rekreacyjne na powierzchni 1.340 m2. Po zakończeniu budowy terminal przeładunkowy zajmie 8.000 m2 i będzie wyposażony w 74 bramy przeładunkowe. Obiekt będzie oferował łącznie 18.500 m2 powierzchni przeładunkowej z 90 bramami załadunkowymi.
W budowie zostaną wykorzystane zrównoważone technologie, zgodnie ze standardem DACHSER, które mają zastosowanie we wszystkich własnych budynkach firmy w Europie. Między innymi na dachu zostanie zainstalowany system paneli fotowoltaicznych, który będzie dostarczał energię do obsługi obiektu, ładowania pojazdów przeładunkowych oraz stacji e-ładowania ciężarówek i samochodów służbowych.
Rozbudowa oddziału w Kladnie spełnia potrzeby nasze i naszych klientów. Umożliwia nam jeszcze szybszą i wydajniejszą obsługę przesyłek drobnicowych w Europie. Zaprojektowaliśmy cały obiekt jako nowoczesny projekt z myślą o przyszłych wymaganiach logistycznych i zgodnie z naszymi celami zrównoważonego rozwoju – powiedział Jan Pihar, managing director European Logistics DACHSER Czechy. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.