Wiadomości z rynku

poniedziałek
24 czerwca 2024

Firma EvoBus zmieniła nazwę na Daimler Buses

12 września 2023

Fot. Daimler Buses

 
EvoBus GmbH, spółka zależna należąca w całości do segmentu Daimler Buses Grupy Daimler Truck, 12 lipca br. zmieniła nazwę na Daimler Buses GmbH. Zmiana nazwy ma zasięg ogólnoeuropejski i dotyczy odpowiednio wszystkich spółek krajowych. Powiązane centra serwisowe, wcześniej nazywane „BusWorld Home”, również otrzymają nową nazwę i od połowy lipca noszą nazwę Centra Serwisowe Daimler Buses. Dotychczasowa EvoBus GmbH skorzysta w perspektywie we wszystkich obszarach swej działalności na rozpoznawalności marki, a jednocześnie podkreśli swoją przynależność do Grupy Daimler Truck.
Till Oberwörder, dyrektor generalny Daimler Buses:
– EvoBus odnosiła sukcesy od prawie trzech dekad, z czego jesteśmy bardzo dumni. Teraz z niecierpliwością czekamy na to, jak będzie kształtował się jej nowy rozdział jako Daimler Buses GmbH, a plany mamy ambitne: chcemy przewodzić procesowi transformacji naszej branży w kierunku bezemisyjnej jazdy a także pozyskiwać klientów i utalentowane osoby. Nowa nazwa pomoże nam w tym, ponieważ ktokolwiek zaprezentuje się pod tą marką, nie będzie musiał wiele wyjaśniać.
Po połączeniu Mercedes-Benz Omnibusse z Setrą, marką Kässbohrer, 28 lat temu producenci autobusów zjednoczyli swe siły pod nazwą EvoBus. Od tego czasu firma stale się rozwija, stając się synonimem wysokiej jakości autobusów we wszystkich segmentach. Obecnie zatrudnia około 10.000 pracowników i posiada 13 oddziałów w całej Europie.
***
Jako jeden z wiodących na świecie producentów autobusów z licznymi krajowymi spółkami zależnymi, Daimler Buses, będący jednym z segmentów Daimler Truck, jest odpowiedzialny za działalność marek autobusowych i usługowych Mercedes-Benz, Setra, OMNIplus i BusStore w skali globalnej. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.