Wiadomości z rynku

poniedziałek
27 maja 2024

Trzy nowe koncepcje ładowarek Bobcat

Podczas dni demonstracyjnych w Dobris
13 września 2023

Bobcat S7X Fot. Bobcat

 
Tegoroczna impreza Bobcat Demo Days, zorganizowana na przełomie maja i czerwca 2023 r. w Doosan Bobcat Campus w Dobris w Czechach, gościła klientów, dealerów i prasę z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), którzy przybyli, aby zobaczyć najnowsze maszyny Bobcat. Pokazano m.in. Bobcat S7X, pierwszą na świecie w pełni elektryczną ładowarkę o sterowaniu burtowym, jedną z trzech nowych koncepcji ładowarek prezentowanych na imprezie. Odwiedzający mogli również zapoznać się z nowymi, ekscytującymi rozwiązaniami technologicznymi.
Łącząc sprawdzone produkty z nowymi rozwiązaniami, podczas Demo Days 2023 zapewniono branży wyjątkową okazję do wypróbowania pełnej gamy ładowarek kołowych i gąsienicowych Bobcat, minikoparek, ładowarek teleskopowych, lekkich produktów do zagęszczania i osprzętu w warunkach roboczych. Bobcat zaprezentował także niedawno przejęte wózki widłowe Doosan Industrial Vehicle.
Najważniejsze produkty prezentowane podczas Bobcat Demo Days 2023 to kompaktowa ładowarka kołowa L95, produkty do transportu bliskiego i Portable Power po raz pierwszy w wizualnej wersji marki Bobcat, koncepcyjne maszyny i technologia, mała ładowarka przegubowa L35, kompaktowa ładowarka kołowa L40, MaxControl z nowym fizycznym kontrolerem Kishi, S7X - pierwsza na świecie w pełni elektryczna ładowarka o sterowaniu burtowym, system bezpieczeństwa SIMI Operator Halo, wyświetlacz T-OLED (Transparent Touch OLED Display) zamontowany w kabinie ładowarki, elektrohydrauliczna minikoparka E35z ze zdalnym sterowaniem MaxControl.

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa L95

Nowy model L95 prezentowany podczas Demo Days będzie kolejną maszyną w linii kompaktowych ładowarek kołowych Bobcat, po oryginalnej maszynie L85 wprowadzonej na rynek w 2021 roku. Model L95 jest napędzany silnikiem Bobcat o mocy 75 KM i oferuje maksymalną prędkość 40 km/h oraz zwiększony udźwig.  Podobnie jak L85 i L75, istnieje wiele rodzajów osprzętu do ładowarek Bobcat zatwierdzonych do użytku z L95. Wśród nowego osprzętu znajduje się łyżka ogólnego przeznaczenia o pojemności 1 m3 i łyżka do materiałów lekkich o pojemności 1,5 m3, a także nowa łyżka z chwytakiem i osprzęt dla rolnictwa. Inne nowe funkcje obejmują podgrzewany fotel air-ride, radio DAB+ z łącznością telefoniczną oraz ulepszone systemy automatycznej kontroli jazdy, wysokiego przepływu i szybkiego obrotomierza.

Dwie nowe koncepcje maszyn kompaktowych

W kategorii sprzętu mniejszych gabarytów - od 2 do 3 ton, Bobcat zaprezentował nową maszynę koncepcyjną - L40. Model L40, opracowany we współpracy z zewnętrznym partnerem, waży mniej niż 2,5 tony i został zaprojektowany jako wydajna maszyna do załadunku i przenoszenia, skoncentrowana na konkretnych zastosowaniach. Pomimo iż L40 jest prosty, solidny i łatwy w obsłudze, został zaprojektowany do ciężkich zastosowań, takich jak konserwacja dróg i budownictwo.
Zaprezentowano również L35, nową koncepcyjną małą ładowarkę przegubową (SAL), która jest rozszerzeniem istniejącej oferty SAL, aby pokryć segment rynku wysokowydajnych maszyn, które można łatwo transportować na przyczepie. Tutaj masa maszyny także nie przekracza 2,5 tony, co pozwala na łatwy transport. Moc silnika - 57 KM - pozwala na wyższe prędkości jazdy i siłę pchania. Model L35 został zaprojektowany jako nośnik narzędzi z dużą mocą hydrauliczną dostępną dla wymagającego osprzętu, takiego jak dmuchawy śnieżne, zamiatarki lub miotły kątowe i jest standardowo wyposażony w wysięgnik teleskopowy, aby zapewnić większy zasięg roboczy.
Jaroslav Fiser, dyrektor ds. linii produktowej ładowarek w pionie Doosan Bobcat EMEA, stwierdził:
– Dzięki nowej ładowarce L95 i koncepcjom mniejszych ładowarek kołowych po raz kolejny demonstrujemy nasze zaangażowanie w oferowanie najbardziej kompletnego portfolio ładowarek na świecie. Demo Days zapewnia również naszym dealerom i klientom ekskluzywne pierwsze spojrzenie na nowe maszyny koncepcyjne L35 i L40, co pozwala im uczestniczyć w procesie rozwoju, a także przekazywać nam swoje cenne oceny i opinie.

Super Flow na kompaktowej ładowarce gąsienicowej T86

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów nowych, najwyższej klasy kompaktowych ładowarek gąsienicowych T86 i ładowarek o sterowaniu burtowym S86 jest to, że obie maszyny mają po raz pierwszy trzy różne wyjścia przepływu pomocniczego, w tym nową, unikatową w branży funkcję Super Flow, która zwiększa przepływ pomocniczy do 159 l/min.
Podczas Demo Days Bobcat zaprezentował maszynę T86 w zastosowaniu leśnym, które w pełni zademonstrowało funkcję Super Flow, dzięki wyposażeniu maszyny w nowy mulczer leśny XT FRC ze zwiększonym momentem obrotowym. Dostarczany, jako rozwiązanie typu plug and play, nowy mulczer o szerokości 2 m jest polecany do mulczowania sekcji drzew na mniejsze zrębki. XT FRC może pracować nawet poniżej poziomu gruntu, przetwarzając ściółkę w glebę. Pomimo mocy osprzętu, kompaktowy rozmiar i zwrotność T86 pozwalają operatorowi łatwo poruszać się między drzewami i chirurgicznie wycinać tylko uszkodzone/niepożądane sekcje drzew.

Elektryczna S7X może pracować przez 8-godzin

Podobnie jak T7X, pierwsza na świecie w pełni elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa zaprezentowana w zeszłym roku, prototyp S7X jest w pełni elektryczny - jest zasilany 60,5-kWh akumulatorem litowo-jonowym, posiada elektryczne silniki napędowe i wykorzystuje siłowniki śrub kulowych do funkcji podnoszenia i pochylania.
Akumulator i elektryczny układ przeniesienia napędu razem zapewniają niewiarygodne parametry działania, z natychmiastowym momentem obrotowym trzykrotnie przekraczającym wartości dla tradycyjnych ładowarek. Ta potężna ładowarka zapewnia równowagę pomiędzy ekologią i wydajnością, z zerowymi emisjami i parametrami przekraczającymi wartości dla odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.
Ta w pełni elektryczna ładowarka o sterowaniu burtowym zapewnia operatorom płynną i komfortową pracę przy minimalnych wibracjach i niemal bezgłośnej pracy.
– S7X może pracować do ośmiu godzin na jednym ładowaniu, w zależności od zastosowania, co daje większości operatorów więcej niż cały dzień pracy, biorąc pod uwagę przerwy i przestoje. Pełne ładowanie trwa około 10 godzin – dodał Joel Honeyman, wiceprezes ds. globalnych innowacji w pionie Doosan Bobcat.

MaxControl z nowym kontrolerem do gier Razer Kishi

Bobcat MaxControl Remote Operation zapewnia wygodne, łatwo dostępne zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na iPhone'a. Jak zademonstrowano podczas Demo Days, Bobcat połączył MaxControl z uniwersalnym mobilnym kontrolerem do gier Razer Kishi, zaprojektowanym w celu zapewnienia komfortu sterowania maszyną na poziomie konsoli do gier.
Dzięki temu rozwiązaniu można włączyć fizyczne joysticki do zdalnej obsługi Bobcat MaxControl po prostu podłączając telefon do mobilnego kontrolera do gier Razer Kishi.

Pełna przejrzystość w miejscu pracy

Ekran dotykowy T-OLED zamontowany na kompaktowej ładowarce, obrazował postęp w technologii przezroczystych wyświetlaczy. Opracowany wspólnie z LG, daje operatorom możliwość dotykania i dostosowywania interfejsu użytkownika za pomocą inteligentnych widżetów i interaktywnych aplikacji. Ta przezroczysta, wielofunkcyjna konfiguracja dostarcza dane specyficzne dla miejsca pracy, zapewniając użytkownikom istotne informacje i wgląd w maszynę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, że wyświetlacz jest przezroczysty, wystarczy, że operator skupi wzrok gdzie indziej, aby widzieć wszystko, co dzieje się wokół niego.

Zdalnie sterowana minikoparka E35z

Podczas Demo Days odwiedzający mogli po raz pierwszy zobaczyć elektrohydrauliczną minikoparkę Bobcat E35z w połączeniu z systemem zdalnej obsługi MaxControl, który umożliwia operatorom sterowanie koparką spoza kabiny z różnych odległości za pomocą iPhone'a, aby zmaksymalizować wszechstronność w miejscu pracy.
Model E35z o masie 3,5 tony jest wyposażony w elektrohydrauliczny układ sterowania zamiast konwencjonalnych joysticków hydraulicznych. Dzięki wbudowanym czujnikom model ten potrafi wykonać szereg półautomatycznych zadań, pomagając użytkownikom w precyzyjnym wyrównywaniu, poziomowaniu i wykonywaniu wykopów, poza innymi powtarzalnymi czynnościami, takim jak ruchy powrotu do kopania.

Nowa globalna ekspansja marki Doosan Bobcat

W ciągu ostatnich pięciu lat firma Bobcat znacznie rozszerzyła swoją ofertę, wprowadzając w tym okresie na rynek więcej maszyn i osprzętu, niż przez cały poprzedni okres działalności. Marka z powodzeniem rozszerzyła swoją ofertę o nowe technologie i innowacje oraz rozszerzone linie produktów, takie jak kompaktowe ładowarki kołowe, lekki sprzęt do zagęszczania lub zagospodarowania terenu, w tym kompaktowe ciągniki kompaktowe, kosiarki i sprzęt do murawy.
Firma Doosan Bobcat ogłosiła niedawno nową globalną strategię brandingową w celu stworzenia nowych możliwości biznesowych i rozwojowych dla portfolio produktów Bobcat. Inicjatywa ta obejmuje rebranding oferty produktowej Doosan Industrial Vehicle (DIV), dostawcy wysokiej jakości sprzętu do transportu bliskiego, w tym wózków widłowych oraz Doosan Portable Power (DPP), wiodącego w branży globalnego producenta sprężarek powietrza, generatorów mobilnych i wież oświetleniowych pod marką Bobcat. Podczas Demo Days 2023 odwiedzający mogli zobaczyć pierwsze produkty z nowym logo Bobcat, które wejdą na rynek w najbliższej przyszłości.
Wózki widłowe marki Bobcat były reprezentowane przez model D30S-9, należący do serii 9 wysokowydajnych i paliwooszczędnych wózków widłowych z silnikiem wysokoprężnym klasy premium. Ergonomiczna kabina operatora zapewnia kontrolę, produktywność i mniejsze zmęczenie.
Produkty Doosan Portable Power prezentowane podczas Demo Days obejmują nowy generator PG100 100 kVA Stage V oraz wieże oświetleniowe PL01 i PL40. Wszystkie prezentowana produkty DPP używają już nowego, uproszczonego nazewnictwa produktów - sprężarki używają oznaczenia PA (Portable Air), generatory będą używać oznaczenia PG (Portable Generator), a systemy oświetleniowe - PL (Portable Light). (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.