Wiadomości z rynku

środa
24 lipca 2024

Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 tys. samochód

13 września 2023

Fot. Volkswagen

 
Zakład produkcyjny Volkswagen Poznań we Wrześni rozpoczął działanie w październiku 2016 roku. Teraz, z linii produkcyjnej tej nowoczesnej fabryki motoryzacyjnej zjechał półmilionowy samochód.
To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium, wyprodukowany dla odbiorcy w Belgii. Samochód wyposażony jest m.in. w automatyczną, ośmiobiegową skrzynię przekładniową, aluminiowe felgi i pakiet chromowy Trendline.
– Wzniesiony w latach 2014-2016 kosztem miliarda euro zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu. To zakład, który otworzył nowe możliwości rozwoju dla Wrześni – podkreśla Thomas Kreuzinger-Janik, dyrektor fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni. – Jesteśmy dumni, że dziś nasze bramy opuścił samochód z numerem 500.000. To najlepsza okazja by podziękować naszym pracownikom - za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm na każdym etapie produkcji, a także mieszkańcom i lokalnym władzom za znakomitą współpracę.
Moce produkcyjne fabryki to nawet 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają na rynki całego świata. Wśród odbiorców są największe kraje europejskie – Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale również tak odległe, egzotyczne kraje jak Panama, Surinam, Peru, czy Wyspy Kanaryjskie. Oprócz wersji dostawczych i wersji do zabudowy, we Wrześni produkowany jest komfortowy, bazujący na modelu Volkswagen Crafter kamper, Volkswagen Grand California. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.