Wiadomości z rynku

poniedziałek
24 czerwca 2024

DACHSER rozwija się w Finlandii

19 września 2023

Fot. Dachser

 
Latem 2024 roku, DACHSER Finlandia otworzy nowe centrum logistyczne w Pirkkala, w regionie miasta Tampere, na południu kraju. Nowy obiekt powstanie na lotnisku Tampere-Pirkkala i będzie przystosowany do obsługi ładunków drobnicowych.
Dzięki nowemu obiektowi DACHSER rozszerza swoją działalność w Finlandii. Tampere jest trzecim co do wielkości miastem w Finlandii. To także ważny ośrodek gospodarczy i największy port śródlądowy w krajach nordyckich. Region Pirkanmaa, w którym Tampere jest największym miastem, jest zorientowany na eksport i przedsiębiorczość, szczególnie w zakresie przemysłu wytwórczego. Ta inwestycja pozwoli DACHSER zaoferować firmom z tego regionu dostęp do gęstej europejskiej sieci transportu drogowego.
Oddział w Tampere zajmie powierzchnię 5.000 metrów kwadratowych i będzie funkcjonował jako hub logistyczny DACHSER w Finlandii. Wraz z przylegającym terenem łączna powierzchnia wynosi blisko 10.000 mkw., co w przyszłości pozwoli na jego rozbudowę.
– Ekspansja w regionie Pirkkala i w ośrodku gospodarczym Tampere, który jest znany ze swojej atrakcyjności, kontynuuje naszą strategię rozwoju w Finlandii, którą rozpoczęliśmy w 2014 roku – powiedział Tuomas Leimio, managing director DACHSER Finland European Logistics
DACHSER jest obecny w Finlandii od 2014 roku. Główne centrum logistyczne, otwarte w 2019 roku, znajduje się w Kerava na obszarze metropolitalnym Helsinek. W miejscowościach Vantaa, Lahti i Tampere znajdują się oddziały firmy, specjalizujące się w transporcie lotniczym i morskim.
Jedną z zalet nowej inwestycji DACHSER jest fakt, że w przyszłości przesyłki z regionu Tampere nie będą już wysyłane na noc do Helsinek, lecz będą docierać codziennie bezpośrednio z centrum logistycznego w Pirkkala, zgodnie z ustalonym czasem tranzytu. Przyspieszy to znacznie eksport i import przesyłek. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.