Wiadomości z rynku

sobota
22 czerwca 2024

First Hydrogen testuje wodorową furgonetkę MAN

14 września 2023
 
Scottish and Southern Energy (SSE), największa szkocka firma zajmująca się dystrybucją energii testuje wodorowego vana firmy First Hydrogen. Testy mają pozwolić na ocenę użyteczności ogniw paliwowych First Hydrogen, zainstalowanych w furgonetce MAN.
Spółka publiczna zobowiązała się już do zastąpienia 2.500 swoich pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi samochodami elektrycznymi, budując sieć stacji ładowania. Teraz sprawdza technologię wodorową.
Pierwsze spostrzeżenia: „Bardzo przyjemny w prowadzeniu”, „dużo płynniejszy niż pojazd z silnikiem Diesla” – tak ocenia Will Hannaford, pracownik SSE, który jest pod wrażeniem autonomii pojazdu – zapowiadanej na 500 km. Auto korzysta z systemu rekuperacji.
W fazie testów instalacja wodorowa jest monitorowana przez inżynierów First Hydrogen za pomocą oprzyrządowania pokładowego. Cel: ocena jej działania w różnych warunkach, a tym samym optymalizacja jej działania.
Wkrótce firma chce uruchomić w Quebecu montownię pojazdów, która będzie produkować 25.000 samochodów rocznie. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.