Wiadomości z rynku

środa
24 lipca 2024

Naczepy Wielton ponownie dołączą do floty Dobosz Trans

Kurtynowe pojazdy wyposażone w telematykę
15 września 2023

Fot. Wielton

 
W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych. Pierwszych 50 sztuk Curtain Master odebrano pod koniec drugiego kwartału br., natomiast dostarczenie kolejnych 32 pojazdów zaplanowano na wrzesień tego roku.
Zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne marki Aberg Connect, wchodzącej w skład Grupy Wielton.

Ze specjalną konstrukcją

Po raz kolejny firma Dobosz Trans zdecydowała się na zakup naczep kurtynowych Curtain Master marki Wielton. Jeszcze w grudniu 2022 r. kontrahent odebrał 30 naczep kurtynowych wyprodukowanych przez producenta z Wielunia. Są to pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki o zróżnicowanych gabarytach. Gwarancją wysokiej jakości i wytrzymałości konstrukcji Curtain Master są liczne testy przeprowadzone w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy Wielton. Specjalna konstrukcja belki w przedniej części pojazdu wykonana została jako profil zamknięty, dzięki czemu naczepa posiada optymalną wytrzymałość (42 tony) i odpowiedni rozkład naprężeń. W zależności od konfiguracji, masa pojazdu może zaczynać się już od 6.100 kg. Dodatkowo profil przypodłogowy wyposażony został w zabezpieczającą ładunek listwę Safety Lock.
Współpraca Wielton i Dobosz Trans rozpoczęła się w 2014 roku. Do tej pory wieluński producent dostarczył temu kontrahentowi ponad 120 naczep kurtynowych.
– Cieszymy się, że współpraca Wieltonu z doświadczoną firmą Dobosz Trans się rozwija i kolejne zamówienia dotyczą coraz większej ilości pojazdów – powiedział Ireneusz Golec, dyrektor sprzedaży Flot Wielton S.A. – Jest to potwierdzeniem tego, że produkty marki Wielton są wysokiej jakości i spełniają oczekiwania naszych kontrahentów. Dodatkowo, zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne jednej z marek Grupy Wielton - Aberg Connect. Obecny rynek stawia przed nami wiele wyzwań, a nic tak nie buduje i nie motywuje do działania jak klienci wracający po raz kolejny po nasze produkty oferowane wraz z kompleksowym pakietem usług.

Wożą w Polsce i w Europie

Firma Dobosz Trans specjalizuje się w transporcie drogowym w Polsce oraz w Europie Zachodniej. Firma ta, posiadająca w swojej flocie obecnie ponad 200 pojazdów, obchodziła w minionym roku dwudziestolecie swojej działalności. Kadra złożona z 250 osób łącznie w ciągu roku obsługuje ponad 40.000 transportów. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Kolonii Biskupskiej w województwie opolskim.
– Jako firma o ugruntowanej pozycji i z ponad 20-letnim doświadczeniem mamy doskonałe rozeznanie jakie produkty spełniają nasze oczekiwania pod względem technologicznym, jakościowym czy wytrzymałościowym – dodał Maciej Dobosz, prezes firmy Dobosz Trans. – Od kilku lat w naszej flocie znajdują się naczepy marki Wielton i każda współpraca przebiegała bez zarzutów. Wielton to firma, która wsłuchuje się w głos rynku i odpowiada na potrzeby firm transportowych, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na produkty tej marki. Już we wrześniu do naszej floty dołączą kolejne 32 naczepy kurtynowe tego wieluńskiego producenta.

Digitalizowanie naczep

Aberg Connect to marka odpowiedzialna za digitalizację produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Od przyszłego roku nowe naczepy marek Grupy dostarczane na rynki unijne będą wyposażane w rozwiązania telematyczne i TPMS Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców zawodowych. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.