Wiadomości z rynku

czwartek
21 września 2023

Volvo FH obchodzi 30. urodziny

Najchętniej kupowana ciężarówka tej marki to nośnik innowacji
14 września 2023

Fot. Volvo Trucks

 
Mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
Jak podkreśla producent, od początku flagowy model tej marki charakteryzował się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza, komfortem kierowcy oraz zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Sprzedano prawie 1,4 miliona takich pojazdów

Volvo FH to jeden z odnoszących największe sukcesy modeli w branży – sprzedano prawie 1,4 miliona samochodów ciężarowych na około 80 rynkach na całym świecie.
– Volvo FH to doskonałe odzwierciedlenie nastawienia skupionego na kliencie i model, który od 30 lat przesuwa granice – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks. – We wszystkich kluczowych obszarach, takich jak komfort kierowcy, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i produktywność, nigdy nie przestaliśmy udoskonalać tego modelu. Jestem bardzo dumny, że dziś nasi klienci mogą zamawiać Volvo FH w wersji elektrycznej, gazowej i wysokoprężnej.

Od początku innowacyjny

„Efhacz” został wprowadzony na rynek w 1993 roku z całkowicie nowym podwoziem i konstrukcją ułatwiającą elastyczne rozwiązania dla różnych zastosowań transportowych. Przełomowy układ napędowy obejmował całkowicie nowy 12-litrowy silnik (16-litrowy w Volvo FH16), a całkowicie nowa kabina zapewniała wyjątkową aerodynamikę i komfort kierowcy. Innowacje kontynuowano przez lata, zawsze opierając się na wartościach Volvo, takich jak bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko. Do kamieni milowych innowacji wprowadzonych na przestrzeni trzydziestu lat zalicza się poduszka powietrzna kierowcy, zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia łatwe kierowanie i pożądaną zwrotność.
Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną, uwagę zwracają lusterka wsteczne o wyjątkowej, smukłej konstrukcji oraz reflektory w kształcie litery V, zapewniające kierowcy zarówno lepszą widoczność, jak i komfort, a jednocześnie nadające ciężarówce charakterystyczny wygląd.
– Volvo FH pierwszej generacji to przełom, który całkowicie zmienił koncepcję nowoczesnego pojazdu ciężarowego – stwierdza Ylva Dalerstedt, menedżer Segmentu Transportu Długodystansowego w Volvo Trucks. – Od tego czasu nadal wyznaczamy nowe standardy w transporcie ciężarowym i wprowadziliśmy na rynek pięć kolejnych generacji tego samochodu ciężarowego. Naszą receptą na sukces było wykorzystanie najnowszej technologii w sposób, który zawsze zapewniał wyraźne korzyści naszym klientom i kierowcom. Jako dowód naszych udanych wysiłków w zakresie ciągłego doskonalenia i ciągłej ewolucji, Volvo FH jest jedyną ciężarówką, która trzykrotnie została wybrana na „Międzynarodową ciężarówkę roku. (z)

Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.