Wiadomości z rynku

piątek
21 czerwca 2024

Niemcy chcą dopuścić HVO do powszechnego użytku

5 października 2023
 
W nowelizacji ustawy o ekologicznie czystych pojazdach niemieckie Ministerstwo Transportu wyklucza z listy czystych paliw syntetyczne paliwa pochodzenia kopalnego, ale otwiera drzwi dla niekopalnych paliw syntetycznych, w tym HVO (czystego hydrorafinowanego oleju roślinnego), pochodzącego ze zużytych olejów i dlatego nie konkurującego z uprawami przeznaczonymi na żywność.
W Niemczech HVO100 („100”, aby podkreślić jego czystą formę) może wreszcie być stosowany jako stosunkowo tania alternatywa dla oleju napędowego (+15 centów za litr w porównaniu z olejem napędowym). Berlin zezwala również na mieszanie do 26% niekopalnych paliw syntetycznych z konwencjonalnym olejem napędowym. HVO100 będzie zatem mógł być dystrybuowany na stacjach paliw. Przepis powinien zostać ostatecznie przyjęty przez parlament do końca roku. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.