Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Robs Group Logistic uzyskuje certyfikat DEKRA

8 listopada 2023

Siedziba RGL Fot. RGL

 
Robs Group Logistic SA (RGL), notowana na NewConnect spółka z branży magazynowo-logistycznej, pozytywnie przeszła proces certyfikacji DEKRA dla świadczonych usług serwisowych. Otrzymany certyfikat dotyczy zasad prowadzenia wewnętrznych kontroli i nadzorów nad regałami wysokiego składowania oraz związanych z tym wymagań prawnych dotyczących okresowych przeglądów tychże regałów.
– Przeprowadzone szkolenia i uzyskane certyfikaty przez naszych pracowników pozwolą nam zwiększyć kompetencje i wiarygodność w zakresie świadczonych przez nas usług serwisowych dla klientów w Polsce i naszych najważniejszych rynkach zbytu w Europie, czyli Szwecji, Danii oraz Holandii – powiedział Robert Dąbrowski, prezes zarządu Robs Group Logistic – Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości i rzetelności wykonywanych przez nas usług serwisowych. W całym ubiegłym roku usługi serwisowe miały 9% udział w strukturze naszych przychodów. W związku z rosnącą liczbą obiektów magazynowych, które wymagać będą tego typu przeglądów, ten segment działalności będzie w przyszłości zyskiwać na znaczeniu.
W obecnym roku Robs Group Logistic zachowuje wysoką dynamikę wzrostu swojej działalności. W pierwszym półroczu br. Spółka wypracowała 34% wzrost przychodów do wartości 12,4 mln zł. Sprzedaż Robs Group Logistic napędzana jest przez wzrost popytu na usługi i produkty spółki z branży magazynowej w Europie – w szczególności w Szwecji i Polsce - oraz m.in. dynamiczny rozwój portów bałtyckich. Firma planuje wejść na nowe zagraniczne rynki m.in. do Norwegii, Holandii, Belgii, Danii i Niemiec czyli największego europejskiego rynku magazynowego. Renomowana certyfikacja od DEKRA pozwala gdańskiej firmie zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. (z)
 
O spółce
ROBS GROUP LOGISTIC od kilkunastu lat świadczy kompleksowe usługi montażu, demontażu, przebudowy i serwisu regałów dla magazynów wysokiego składowania. Firma obsługuje największe podmioty z sektora oraz handlowe i logistyczne na świecie: Jungheinrich, AB Constructor, Stow Group, Bito Lagertechnik, AJ Produkter i Nordiska Lagermontage. Klienci końcowi spółki, dla których budowano i modernizowano magazyny to m.in.: Amazon, Scania, H&M, Stena Line, DHL, LIDL, CONTINENTAL, VOLVO, BRING, ASTRA ZENECA, CARLSBERG czy Johnson & Johnson. Głównym rynkiem działania spółki jest Skandynawia. Obecnie spółka dysponuje własnymi magazynami wysokiego składowania o powierzchni 1.500 m2 oraz 600 m2 zaplecza produkcyjnego i powierzchni biurowej.

Robert Dąbrowski, prezes RGL Fot. RGL

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.