Wiadomości z rynku

środa
19 czerwca 2024

GAUSSIN rozpoczął dostawy elektrycznych ciągników terminalowych dla AMAZON

15 listopada 2023
 
GAUSSIN NA, spółka zależna będąca własnością firmy GAUSSIN, pioniera ekologicznego i inteligentnego transportu towarowego, ogłosiła rozpoczęcie dostaw zamówienia na 329 ciągników terminalowych GAUSSIN ATM ® 38T „FULL ELEC” dla firmy Amazon.
Pierwszy pojazd z pierwszej partii elektrycznych ciągników terminalowych wyprodukowanych w amerykańskiej specyfikacji przybył już do zakładu Amazon. Zamówienie na 329 elektrycznych ciągników terminalowych Gaussin uważa za kamień milowy w procesie wzrostu przychodów i globalnej ekspansji firmy.
Elektryczne ciągniki terminalowe będą początkowo produkowane we francuskim zakładzie firmy GAUSSIN w Saint-Vallier, który obecnie posiada zdolność produkcyjną wynoszącą 2.400 elektrycznych ciągników rocznie. GAUSSIN NA podejmuje również strategiczne kroki w kierunku przejścia na realizację zamówień lokalnych, planując otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w USA w 2024 r., co jeszcze bardziej uprości proces dostaw dla klientów i partnerów w Ameryce Północnej. Oczekuje się, że firma GAUSSIN przejdzie na pełną produkcję lokalną w ciągu trzech lat wraz z partnerem przemysłowym i handlowym.
Zaprojektowany na rynek amerykański, ATM ® 38T FULL ELEC to wydajny pojazd, wyposażony w akumulator NMC, który można naładować w mniej niż 30 minut, co zapewnia do 10 godzin pracy. Ponadto ta technologia akumulatorów umożliwia płynną pracę pojazdu w każdych warunkach pogodowych.
– Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć fazę dostaw i zobaczyć, jak nasze zaawansowane elektryczne ciągniki terminalowe stają się częścią dążenia Amazon do dekarbonizacji – powiedział Christophe Gaussin, dyrektor generalny GAUSSIN. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.