Wiadomości z rynku

sobota
9 grudnia 2023

MAN TGE Next Level przyjedzie w połowie 2024 roku

Po kompleksowej modernizacji w zakresie bezpieczeństwa i komfortu
17 listopada 2023

W pełni cyfrowy wyświetlacz MAN TGE Next Level można spersonalizować za pomocą różnych wzorów Fot. MAN

 
Dostawczy MAN TGE przechodzi kompleksową modernizację, zwłaszcza w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy komfortu kierowcy. Model po zmianach otrzymuje nazwę „Next Level”. Pojazd, poza przeprojektowanym miejscem pracy kierowcy, otrzyma największy pakiet innowacji technicznych w swojej wciąż młodej historii, a pierwsze egzemplarze TGE Next Level zjadą z linii produkcyjnej w maju 2024 r.

Kokpit nowej generacji

Główny nacisk w zakresie komfortu zostanie położony na nową deskę rozdzielczą z cyfrowym wyświetlaczem wskaźników. Duży wyświetlacz umożliwi sterowanie funkcjami pojazdu. System informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Connect, App Connect i MAN SmartLink do integracji ze smartfonami. Dalsze aktualizacje obejmą MAN Media Van Nawigacja i MAN Media Van Nawigacja Business, które oprócz funkcji nawigacji oferują dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie głosowe, radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integrację z Alexą. Wersja Business otrzyma także ekran o przekątnej 12,9 cala.
Inne nowości na desce rozdzielczej obejmują przeprojektowaną ergonomiczną kierownicę wielofunkcyjną ze zintegrowaną dźwignią zmiany biegów na kolumnie kierownicy (w przypadku automatycznych skrzyń biegów), elektroniczny hamulec postojowy i funkcję Keyless Go. Aby codzienne życie kierowcy TGE było efektywniejsze i przyjemniejsze zaprojektowano stosowne uchwyty na kubki, schowki, w tym schowek na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego.
Korzystając z wielofunkcyjnej kierownicy można sterować wyświetlaczem wskaźników i systemami wspomagającymi.
Jak zwraca uwagę producent, już w obecnym modelu TGE właściwości jezdne, jakość wykonania i wygląd dorównują samochodom osobowym. Dzięki nowemu miejscu pracy kierowcy w kabinie MAN Transporter ta droga jest konsekwentnie kontynuowana.
– Nowa furgonetka będzie kamieniem milowym pod względem rozwoju bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Martin Imhoff, dyrektor marketingu produktów samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus.

Rozwój systemów wspomagających

Ponadto wraz ze zmianą modelu MAN TGE Next Level otrzyma nową generację jednostek sterujących, czujników i kamer. Umożliwi to dalszy rozwój w obszarze systemów wspomagających i bezpieczeństwa: w TGE Next Level dostępne będą zupełnie nowe systemy wspomagające, a także systemy udoskonalone. Po raz pierwszy w wyposażeniu standardowym znajdą się niektóre systemy wspomagające, m.in. informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia i asystent parkowania.
W niektórych krajach sprzedaż MAN TGE Next Level rozpoczęła się już, a dostawy rozpoczną się w maju 2024 r. (red)

https://press.mantruckandbus.com/corporate/man-tge-next-level-to-reach-customers--in-mid-2024/
 
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.