Wiadomości z rynku

sobota
20 lipca 2024

Większy moment obrotowy i moc w Volvo FL

Z ośmiolitrowym silnikiem 320 KM do trudniejszych zadań
16 listopada 2023

Z mocniejszym silnikiem Volvo FL jest jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem do wymagających zadań, takich jak gaszenie pożarów czy akcje ratownicze Fot. Volvo

 
Volvo Trucks oferuje teraz Volvo FL z mocniejszym silnikiem ośmiolitrowym, o mocy 320 KM, dzięki czemu pojazd może realizować jeszcze trudniejsze zadania.
Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na wymagającą topografię
Volvo FL, to samochód ciężarowy z sektora medium duty o dopuszczalnej masie całkowitej do 19 ton. Charakteryzował się dużą wszechstronnością, która teraz wzrasta jeszcze bardziej, dzięki wprowadzeniu do gamy silników jednostki o mocy 320 KM. To sprawia, że Volvo FL jest jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem do wymagających zadań, takich jak gaszenie pożarów, akcje ratownicze, czy budownictwo.
– Ten model jest już bardzo popularny dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniach miejskich. Teraz uatrakcyjniliśmy go jeszcze bardziej dzięki nowemu, mocniejszemu silnikowi, który w razie potrzeby zapewnia kierowcy dodatkowy moment obrotowy. Oznacza to, że może również skutecznie obsługiwać nadbudówki, takie jak duże pompy i dźwigi w pojazdach ratowniczych – mówi Kenneth Ackerberg, menedżer produktu w Volvo Trucks.
Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na wymagającą topografię. Dzięki 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów, zaprojektowanej dla momentu obrotowego 1.200 Nm, można ustawić tryby jazdy skupiające się na ekonomice lub wydajności, w zależności od preferencji kierowcy.
Do kluczowych zalet Volvo FL zaliczają się przestronne kabiny, widoczność i w pełni automatyczne skrzynie biegów. Wydajny układ spalania i filtracji spalin z technologią SCR (selektywna redukcja katalityczna) i DPF (filtr cząstek stałych) przyczyniają się do niskiego zużycia paliwa, długich okresów międzyprzeglądowych i bardzo niskiej emisji.
Zarówno silniki D8K320 (stan na grudzień br.), jak i D5K240 dostępne są w wersjach przystosowanych do zasilania czystym biodieslem (B100). Silnik ośmiolitrowy jest dostępny dla mas całkowitych od 12 do 19 ton, a silnik pięciolitrowy od 10 do 16 ton. (red)
 
Fakty o Volvo FL:
Silniki: D5K o mocy 210 lub 240 KM. D8K o mocy 250, 280 lub 320 KM
Cylindry: cztery lub sześć
Moment obrotowy: do 1.200 Nm
DMC pojazdu: 10-19 ton
DMC zestawu: do 36 ton
Skrzynia biegów: 8AP1200
Podwozie: 4x2 lub 4x4
Rozstaw osi: 3.250-6.800 mm
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.