Wiadomości z rynku

sobota
18 maja 2024

Czas podsumowań

4 grudnia 2023

Fot. Sokołów-Logistyka

 
Profesjonalne przewozy chłodnicze oraz transport żywych zwierząt na trasach krajowych i międzynarodowych - tak w kilku słowach opisać można firmę transportową Sokołów-Logistyka Sp. z o.o. Siedziba główna Spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim, zaś oddziały w Osiu i Jarosławiu, a bazy transportowe – w Kole i Tarnowie. Obecnie firma realizuje ponad 6 tysięcy zleceń miesięcznie. Jaki był rok 2023 dla Spółki i jakie są plany firmy na przyszłość - opowiedział Rafał Rusjan, Prezes Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.

TRUCK.PL: – Panie Prezesie, koniec roku kalendarzowego to czas podsumowań – jak ocenia Pan rok 2023 w perspektywie działalności Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.?

Rafał Rusjan: – Zakończyliśmy kolejny rok budżetowy z wynikiem pozytywnym. Ilość zysków rokrocznie zwiększa się, z czego bardzo się cieszymy. Jednak pomimo efektywnych wyników warto nadmienić, że był to kolejny trudny rok dla branży transportowej. Konflikt na Wschodzie, wahania cen paliw, inflacja, zmiany przepisów – to wszystko ma wpływ na rynek usług transportowych.

– Państwa działalność jest zauważana i doceniana, o czym świadczą przyznane za rok 2023 nagrody i wyróżnienia…

RR: – Sokołów-Logistyka Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Logistycznych za rok 2023, organizowanym przez Strefę Gospodarki w Dzienniku Gazecie Prawnej. Co więcej, Spółka znalazła się w gronie przedsiębiorców wyróżnionych w konkursach organizowanych przez Instytut Europejskiego Biznesu za rok 2023 w związku z prowadzoną działalnością i na podstawie danych finansowych. To pokazuje, że nasze działania są dostrzegane, wskazując jednocześnie na efektywne działanie i dynamiczny rozwój Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.

– Miniony rok pokazał, że oprócz działalności stricte transportowej podejmują Państwo szereg innych inicjatyw…

RR: – Jako firma transportowa chcemy przyczynić się do zwiększenia świadomości związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tylu celu prowadzimy akcje rozdawania odblasków w lokalnych placówkach, zachęcając dzieci i młodzież do ich noszenia. Wspieramy także lokalne drużyny sportowe. Staramy się również dawać młodzieży i studentom możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w logistyce poprzez organizację dni otwartych i praktyk.

– Jakie są zatem plany Spółki na kolejny rok?

RR: – Na pewno są to plany inwestycyjne związane głównie z nowym taborem. Przy zakupie pojazdów dużą wagę przykładamy do rozwiązań technologicznych, sprzyjających środowisku, dlatego też testujemy nowe propozycje producentów. Nieustannie stawiamy na rozwój firmy, biorąc pod uwagę zarówno nowe zlecenia, jak i podjęcie współpracy z nowymi przewoźnikami. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie nam wszystkim nowe, lepsze perspektywy, zwłaszcza dla branży transportowej.

– Dziękujemy za rozmowę.Zachęcamy do współpracy!
Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.
Aleja 550-lecia 2
08-300 Sokołów Podlaski
Tel. 25 781 28 39
www.sokolow-logistyka.pl

Fot. Sokołów-Logistyka

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.