Wiadomości z rynku

środa
24 lipca 2024

ID. Buzz przejechał 27 tys. kilometrów podczas 6-miesięcznej akcji

Volkswagen Samochody Dostawcze na Kongresie Nowej Mobilności podsumował wspólny projekt z PSPA i EV Klub Polska
6 grudnia 2023

Fot. Volkswagen

 
Volkswagen ID. Buzz, elektryczny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze, przez sześć miesięcy tego roku był flagowym samochodem organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych PSPA projektu pt. Mobilne Centrum Edukacyjne.
W jego ramach poruszający się ID. Buzzem specjaliści PSPA i EV Klub Polska przejechali ponad 27 tys. kilometrów. Przy okazji całego szeregu wydarzeń i spotkań, edukowali na temat szeroko rozumianej elektromobilności. Podczas Kongresu Nowej Mobilności przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych działań zrealizowanych w ramach projektu.
Prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych PSPA i wspierany przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze projekt Mobilne Centrum Edukacyjne, oparty został na dwóch filarach: mobilności oraz edukacji. Mobilność była w nim symbolizowana i możliwa dzięki zaangażowaniu najnowszego, elektrycznego Volkswagena ID. Buzz. Za filar edukacyjny odpowiadali natomiast eksperci oraz praktycy elektromobilności z PSPA i EV Klub Polska, których misją jest popularyzacja zeroemisyjnej mobilności i budowa społeczności użytkowników i miłośników samochodów elektrycznych.

Elektryk sprawdził się w mieście i na trasie

Podczas prezentacji, która odbyła się w ramach Kongresu Nowej Mobilności 2023, Łukasz Lewandowski z EV Klub Polska podsumował dotychczasowe użytkowanie i wykorzystanie w projekcie Volkswagena ID. Buzz:
– Podczas pierwszych sześciu miesięcy projektu przejechaliśmy ponad 27 tys. kilometrów. Średnie zużycie energii z tego okresy wyniosło 24 kWh/100km. Samochód świetnie sprawdził się zarówno w mieście jak i na długich trasach. Spektakularnym, wpisanym w projekt wydarzeniem, była podróż na lodowiec Kaunertal w Austrii, podczas której ID. Buzz w nieco ponad 15 godzin pokonał 1.260 km, z uwzględnieniem pięciu postojów na ładowanie – to czas bardzo zbliżony do pokonania tego dystansu samochodem osobowym. ID. Buzz zaskoczył nas nie tylko komfortem jazdy i osiągami, ale także krzywą ładowania, która jest jedną z najlepszych w grupie modeli ID.

Wśród entuzjastów aut elektrycznych

Zeroemisyjny Volkswagen ID. Buzz pełnił też funkcję honorowego ambasadora EV Klub Polska – największego w Polsce klubu kierowców i entuzjastów samochodów elektrycznych, który zrzesza już ponad 5.000 osób. Był nieodłącznym elementem comiesięcznych spotkań przy stacjach ładowania #MonthlyMeetUp, w ramach których członkowie EVKP spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w 14 miastach w całej Polsce, wymieniając się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi użytkowania aut elektrycznych.
Volkswagen ID.Buzz był również symbolem i znakiem rozpoznawczym akcji „Elektromobilna Polska”, w ramach której przemierzał Polskę odwiedzając miejsca przyjazne elektromobilności, m.in. hotele, restauracje, przedsiębiorstwa, czy miejsca użyteczności publicznej. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.