Wiadomości z rynku

środa
21 lutego 2024

Jak rodzinna firma stała się potentatem

20 lat Faymonville Engineering w Luksemburgu
6 grudnia 2023

Fot. Faymonville

 
Firma Faymonville została założona w Luksemburgu w 1990 roku, jako spółka handlowa. Zakład produkcyjny został otwarty 20 lat temu, w 2003 roku.
Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego w Luksemburgu była historycznym wydarzenie dla firmy rodzinnej. Główny zakład w Büllingen potrzebował wsparcia, potrzebna była większa powierzchnia, w związku z tym hale produkcyjne FEL I – Faymonville Engineering Luxembourg – zbudowano na terenie o powierzchni 9.000 metrów kwadratowych.

Fot. Faymonville

 

Ciągły rozwój

– W tym czasie fabryka posiadała dwie różne linie produkcyjne, co pozwoliło nam produkować 150 naczep inloaders oraz 300 MultiMAX i TeleMAX rocznie – wspomina początki Alain Faymonville.
Jeśli wziąć pod uwagę wielkość produkcji około 1.250 pojazdów w 2022 r., staje się jasne, jak imponujący rozwój nastąpił od tego czasu. Z biegiem lat powstawały kolejne hale produkcyjne. Według przedstawicieli firmy, pod względem efektywnego projektowania łańcucha produkcji i stosowanych technologii kompleks FEL II uznawany jest za punkt odniesienia dla całej branży. Kolejny element układanki został dodany wraz z ukończeniem budynku administracyjnego FEL III. Powierzchnia produkcyjna wynosi obecnie 40.000 m kw.

Fot. Faymonville

 

Obecni w 100 krajach

Na początku 2003 roku w FEL na północy Luksemburga pracowało 50 osób. Obecnie w fabryce i administracji pracuje łącznie 450 osób. W Lentzweiler wyprodukowano na przestrzeni lat 18.000 pojazdów. Odpowiada to przetworzeniu nie mniej niż 165.000 ton stali i montażowi około 67.000 osi zainstalowanych w MultiMAX, TeleMAX, FloatMAX i Co. Motto brzmi: „Z fabryki w świat”, ponieważ pojazdy z Luksemburga są używane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Fot. Faymonville

 

Zrobotyzowana produkcja

Rok po roku ukierunkowane inwestycje stwarzają nowe możliwości. Do tej pory firma zainwestowała około 100 milionów euro w infrastrukturę, maszyny i środowisko pracy w Luksemburgu. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, wszystko, co jest niezbędne do płynnego i szybkiego przebiegu produkcji, spełnia najwyższe standardy. Grupa regularnie kupuje nowe roboty spawalnicze, frezarki, stoły mocujące, tokarki, prasy oraz systemy do cięcia plazmowego i płomieniowego. W 2024 roku planuje się rozbudowę hal dostaw.
Dwie dekady ciągłego, a przede wszystkim zrównoważonego rozwoju sprawiły, że lokalizacja w Lentzweiler stała się integralną częścią przemysłowego krajobrazu Luksemburga. FEL ma solidne podstawy w stabilnym finansowo i politycznie kraju, w którym znajduje się siedziba Grupy Faymonville.
W niedawnych jubileuszowych uroczystościach 20-lecia uczestniczyło ponad 2.000 gości, w tym pracownicy z przyjaciółmi i rodzinami, a także wieloletni współpracownicy. (red)
 
Kamienie milowe
• 2003: budowa pierwszych budynków FEL I o powierzchni 9.000 metrów kwadratowych
• 2007: powiększenie powierzchni produkcyjnej do 17.000 m kw.
• 2008: rozbudowa powierzchni magazynowych o około 1.500 m kw.
• 2009: rozbudowa budynku produkcyjnego o kolejne 2.500 m kw.
• 2016: nowy kompleks budynków FEL II z liniami produkcyjnymi, centrum logistycznym całej grupy i centrum dostaw na powierzchni 16.000 m kw.
• 2023: zakończenie budowy budynku administracyjnego FEL III
• 2024: rozbudowa budynku dostaw i magazynu stali, nowe roboty spawalnicze
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.