Wiadomości z rynku

poniedziałek
24 czerwca 2024

Leon System – wsparcie w transporcie chłodniczym

Bezpieczeństwo, efektywność i śledzenie w jednym
6 grudnia 2023

Fot. Leon System

 
Monitorowanie temperatury i lokalizacji pojazdów stanowi fundament dzisiejszej branży transportu chłodniczego. Firmy, które nie dostosują się do nowych trendów, ryzykują pozostaniem w tyle.

Początki działalności

Narodziny firmy Leon System, sięgają roku 2016 r. kiedy to w Głogówku, w małej miejscowości na południu województwa opolskiego, dwoje młodych ludzi, zatrudnionych w firmie transportowej wraz z jej właścicielem - Alfredem Morawcem, wpadło na pomysł rozszerzenia działalności o usługi związane z monitorowaniem pojazdów. I tak w oparciu o ideę, jaka każdego dnia przyświeca pracownikom firmy, czyli L - lokalizacja, E - ekonomika, O – organizacja, N – nawigacja, powstał Leon System - nowoczesny system monitorowania i zarządzania pojazdami oraz maszynami. Obecnie firma ciągle inwestuje w swój rozwój, zaopatrując pojazdy i maszyny, w tym także pojazdy chłodnicze w rozwiązania telematyczne na miarę ich potrzeb i możliwości.

Wizualizacja funkcjonalności termometrów w chłodni Fot. Leon System

 

Na trudne warunki – niezawodny i stabilny Leon System

Bez wątpienia monitorowanie pojazdów oraz temperatury w pojazdach chłodniczych lub kontenerach chłodniczych stanowi fundament dzisiejszej branży transportu chłodniczego. Firmy, które nie dostosują się do nowych trendów, ryzykują pozostaniem w tyle. Przyszłość już tu jest, a najnowsze innowacje otwierają przed nami nowe horyzonty w zakresie monitorowania i zarządzania flotą. Leon System jako jeden z pionierów rozwiązań wspierających przewóz towarów w temperarturze kontrolowanej, dzięki swojej niezawodności i stabilności pozwala na precyzyjne kontrolowanie temperatury przewożonych produktów, takich jak produkty spożywcze, lekarstwa lub podczas przewozu żywca, a co za tym idzie na zabezpieczenie delikatnych produktów przed niepożądanymi zmianami. Zaawansowane algorytmy w Leon System analizują dane z wielu źródeł, umożliwiając szybką reakcję lub decyzję, co jest kluczowe dla utrzymania jakości transportowanych towarów. Inteligentne sensory monitorują warunki panujące wewnątrz kontenerów chłodniczych, informując użytkownika o temperaturze i wilgotności.

Bezpieczeństwo żywności oraz leków na pierwszym miejscu

W kontekście transportu chłodniczego, bezpieczeństwo żywności oraz leków jest priorytetem. Dzięki aplikacji Leon System, można na bieżąco kontrolować zadaną temperaturę jak również szybko reagować na wszelkie odchylenia, minimalizując ryzyko utraty jakości transportowanych produktów.

Pojazdy chłodnicze w erze cyfrowej

Leon System posiada dedykowane raporty, przeznaczone do kontrolowania temperatury w sposób rzeczywisty oraz historyczny. Raporty są prezentowane w sposób graficzny jak i analityczny, co pozwala dokładnie przeanalizować historię transportowanych produktów. Dla tzw. zimnego łańcucha dostaw użytkownik może ustawić alerty tak, aby nie przekroczył wymaganej temperatury dla produktów głębokiego mrożenia czy lekarstw. Dane dotyczące monitorowania trasy jak i kontroli temperatury są przetrzymywane przez 36 miesięcy, co pozwala użytkownikowi w każdym momencie wrócić do danych historycznych.
 

Nowy wymiar kontroli - tablety dla kierowców

Nowe narzędzie do komunikacji – tablet dla kierowców, to nowy wymiar kontroli nad czujnikami temperatur[y] w chłodni, pozycją pojazdu, pracą agregatu, a nawet statusami pracy kierowcy. To nie tylko ułatwienie, ale również skok jakościowy w zarządzaniu flotą. Aplikacje na tabletach oferują również interfejs dla klientów, umożliwiając im monitorowanie stanu przesyłki w czasie rzeczywistym.

Zintegrowane systemy zarządzania - wszechstronność w podejściu

Rozwój technologii w zakresie monitorowania temperatury i zarządzania pojazdami chłodniczymi idzie w kierunku pełnej integracji. Zintegrowane systemy zarządzania łączą w sobie funkcje monitorowania warunków transportu, lokalizacji, a także stanu technicznego pojazdów. To kompleksowe podejście pozwala na bardziej wszechstronne zarządzanie flotą, jednocześnie minimalizując liczbę niezbędnych urządzeń. Takie rozwiązania przynoszą korzyści nie tylko pod względem skonsolidowanej kontroli nad flotą, ale także pod kątem redukcji kosztów operacyjnych. Firmy, które korzystają z zintegrowanych systemów zarządzania, mają dostęp do pełnej gamy informacji, co umożliwia bardziej precyzyjne podejmowanie decyzji zarządczych.

Screen ze strony Leon System Fot. Leon System

 

Perspektywy rozwoju: co przyniesie przyszłość branży transportu chłodniczego

Rozwój technologii monitorowania temperatury i zarządzania pojazdami chłodniczymi otwiera przed branżą transportu chłodniczego nieograniczone możliwości. Perspektywy rozwoju obejmują dalszą integrację z systemami sztucznej inteligencji, rozwijanie technologii autonomicznych pojazdów chłodniczych, a także pogłębianie analizy danych, w celu ciągłego doskonalenia operacji logistycznych. Firmy, które śledzą te dynamiczne zmiany i adaptują się do nowych trendów, mają szansę na utrzymanie konkurencyjności i prowadzenie branży w kierunku przyszłości. Inwestycje w badania i rozwój, współpraca z dostawcami nowoczesnych rozwiązań oraz stała modernizacja floty transportowej to kluczowe elementy sukcesu w nadchodzących latach. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.