Wiadomości z rynku

środa
21 lutego 2024

MAN Lion's City 10 E „Zrównoważonym autobusem roku 2024”

Elektryczny autobus nagrodzony w konkursie Sustainable Bus Award
5 grudnia 2023

Fot. MAN

 
MAN Lion's City 10 E zaimponował jury konkursu Sustainable Bus Award (Sby) i zdobył nagrodę w kategorii „Urban”. Uznanie jury, złożonego z międzynarodowych dziennikarzy branżowych, wzbudziły w szczególności wydajność, przyjazność dla środowiska i kompaktowe wymiary elektrycznego autobusu, podobnie jak zaangażowanie firmy MAN jako pioniera w dziedzinie eMobility.
Nagrodę wręczono podczas „Nocy Galowej” w przeddzień Busworld w Brukseli.

Jury podkreśliło kilka istotnych zalet

Jury podkreśliło m.in. pojemność pasażerską, kompaktowe wymiary, mały promień skrętu, pozwalający poruszać się temu pojazdowi w wąskich uliczkach centrów miast, mocny silnik elektryczny.
Nagroda Sby została przyznana po raz szósty od chwili jej powstania. Podobnie jak w latach ubiegłych, międzynarodowe jury nagrodziło najbardziej innowacyjne i zrównoważone autobusy na rynku europejskim. Jednym z laureatów nagrody jest MAN Lion's City 10 E, który zwyciężył w kategorii „Urban”.
– Jesteśmy zachwyceni, że MAN Lion's City 10 E, a tym samym najmłodszy model w naszej rodzinie autobusów elektrycznych MAN, zrobił wrażenie na złożonym z ekspertów jury i zdobył nagrodę Zrównoważonego Autobusu Roku 2024 – powiedział Barbaros Oktay, dyrektor ds. autobusów w firmie MAN Truck & Bus, który odebrał nagrodę.
Nagroda Sby to pierwsza i jedyna europejska nagroda, która docenia kwestię zrównoważonego rozwoju, szczególnie w przypadku autobusów liniowych, międzymiastowych i turystycznych.
– Właśnie dlatego jesteśmy szczególnie dumni z tej nagrody. W końcu stanowi ona uhonorowanie naszego niestrudzonego zaangażowania w rozwiązania przyjazne dla środowiska i innowacyjne technologie. Jednocześnie nagroda pokazuje, że MAN Lion's City 10 E jest doskonale odbierany jako ekonomiczny i zrównoważony pojazd nie tylko przez klientów i pasażerów, ale także ekspertów – wyjaśnił Oktay.

Stworzony do centrów miast

MAN Lion's City 10 E może pomieścić do 80 osób. Jednocześnie niewielka masa i długość wynosząca 10,5 metra zapewniają dobrą zwrotność. Dzięki kompaktowym wymiarom i rekordowemu promieniowi skrętu wynoszącemu 17,2 m jest przeznaczony do użytku w wąskich centrach miast i zatłoczonych obszarach miejskich. Lion's City 10 E, podobnie jak wszystkie inne modele rodziny MAN eBus, napędzany jest mocnym centralnym silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 240 kW. Własny rozwój silnika wyróżnia firmę MAN na rynku eBus, gdzie wielu konkurentów w dużym stopniu polega na komponentach innych firm, co podkreśliło jury. Zdaniem jury ten wewnętrzny rozwój nie tylko przyczynia się do poprawy osiągów autobusu, ale także podkreśla zaangażowanie firmy MAN jako pioniera w dziedzinie technologii autobusów elektrycznych. To sprawia, że ​​Lion's City 10 E jest szczególnie atrakcyjny dla dbających o środowisko lokalnych przewoźników.
Lion's City 10 E jest produkowany w polskim zakładzie MAN w Starachowicach od początku 2023 roku. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.