Wiadomości z rynku

środa
19 czerwca 2024

Quantron nabiera rozpędu

Pierwsze wodorowe pojazdy QLI FCEV dostarczone do IKEA w Austrii
5 grudnia 2023

Quantron QLI FCEV Fot. Quantron

 
Quantron AG, specjalista w zakresie zrównoważonego transportu pasażerskiego i towarowego, dostarczył dotychczas w 2023 roku do odbiorców ponad 90 pojazdów. Kamieniem milowym jest dostawa pięciu pojazdów z wodorowymi ogniwami paliwowymi do IKEA Austria. Lekkie pojazdy dostawcze Quantron QLI FCEV to pierwsze na świecie samochody wodorowe na służbie w IKEA. Szwedzka firma ogłosiła zamiar powiększenia swojej floty pojazdów wodorowych do 2025 roku łącznie na rynku austriackim do 40 pojazdów.
Oprócz rynku europejskiego QUANTRON odniósł sukces na Bliskim Wschodzie. Współpracując z Petromin Corporation (spółką-matką partnera QUANTRON, Electromin), QUANTRON osiągnął największe wdrożenie ciężarówek o zerowej emisji w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Łącznie dostarczono 50 ciężarówek QUANTRON QARGO 4 EV. Pojazdy te będą wykorzystywane przez strategicznych klientów, takich jak PepsiCo i Red Sea Global.
– Zaufanie ważnych klientów, takich jak IKEA Austria, do QUANTRON udowadnia, że ​​podążamy właściwą drogą. Przez dwa lata pomagaliśmy firmie osiągnąć cele w zakresie dekarbonizacji, dzięki naszym pojazdom elektrycznym na baterie, a teraz dzięki wodorowi – ​​powiedział Andreas Haller, założyciel i dyrektor generalny QUANTRON AG . – Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy uznanie także poza Europą, co pozwala nam na realizację naszej pierwszej dostawy do Arabii Saudyjskiej. W przyszłym roku planujemy dalsze umacnianie naszej pozycji lidera rynku światowego.

HEMTRON - rozwój sieci stacji tankowania wodoru

Oilinvest, wiodący gracz w branży detalicznej sprzedaży paliw, połączył siły z Quantron AG, aby utworzyć spółkę joint venture o nazwie HEMTRON w celu stworzenia sieci tankowania wodoru.
Oilinvest obsługuje ponad 2.450 stacji tankowania Tamoil w całej Europie, a w Niemczech jest reprezentowany przez markę HEM. HEMTRON wykorzysta tę rozległą sieć stacji paliw, aby zapewnić dostępność stacji tankowania wodoru w lokalizacjach zorientowanych na klienta, w pobliżu węzłów komunikacyjnych, takich jak centra logistyczne i autostrady.
Joint venture nie ogranicza się do QUANTRON i Oilinvest, ale stanowi otwartą platformę, w której mogą uczestniczyć inni producenci sprzętu samochodowego, przedsiębiorstwa energetyczne i producenci samochodów ciężarowych z ogniwami paliwowymi. Spółka chce stworzyć infrastrukturę tankowania wodoru w całej Europie.

Współpraca z Ford Trucks

Quantron AG i Ford Trucks podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju ciężkich pojazdów użytkowych, napędzanych ogniwami paliwowymi. Innowacyjna technologia Quantron Inside zostanie wykorzystana w pojazdach Ford Trucks. W pierwszej fazie współpracy QUANTRON zapewni płynną adaptację zaawansowanych samochodów ciężarowych Forda, które od pierwszego kwartału 2024 roku będą budowane zgodnie z nowymi przepisami bezpieczeństwa.

Quantron w Polsce

W ramach swojej strategii ekspansji Quantron Polska planuje w nadchodzącym roku wprowadzić na nasz rynek różnorodne pojazdy, w tym ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze, zarówno z napędem wodorowym, jak i akumulatorowym. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.