Wiadomości z rynku

środa
22 maja 2024

Yutong zaprezentował w Brukseli nowy, 18-metrowy autobus elektryczny

Największy elektrobus tej marki trafi także do Polski
10 stycznia 2024

18-metrowy Yutong U18 Fot. Yutong

 
Yutong Bus zaprezentował podczas targów Busworld Europe w Brukseli nowe pojazdy, na czele z przegubowym, 18-metrowym elektrobusem Yutong U18. Będzie to kolejny model, który trafi na polski rynek, gdzie marka Yutong zyskuje coraz większą popularność.
– Cały czas poszerzamy gamę modelową elektrycznych autobusów Yutong dostępnych na polskim rynku. Niedawno zainaugurowaliśmy obecność modelu E7 w Europie, a teraz będziemy mieli okazję przedstawić przegubowego U18. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zaprezentujemy go również w Polsce – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.
Debiutujący w Brukseli Yutong U18 liczy nieco ponad 18 metrów długości i jest największym z elektrycznych autobusów tej marki. Posiada niskopodłogową konstrukcję i 4 pary drzwi, a na pokład może zabrać nawet 120 pasażerów. Dzięki bezkobaltowym bateriom o pojemności ponad 560 kWh oraz systemowi odzyskiwania energii podczas hamowania, na jednym ładowaniu osiąga nawet ponad 500 kilometrów.
Autobus jest wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające bezpieczeństwo baterii. YESS (Yutong Electric Safety Standard) to system, który dba o ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę. Yutong Bus wdraża również YEA, czyli zintegrowaną platformę technologii sterowania dla pojazdów użytkowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie w historii, umożliwiające płynną integrację oprogramowania i sprzętu m.in. w autobusach elektrycznych.

Kompaktowy E7S

Marka Yutong zaprezentowała w Brukseli także model E7S, czyli najnowszą odsłonę 7-metrowego elektrobusu, który miał swój europejski debiut w Polsce. Ten kompaktowy autobus elektryczny łączy futurystyczny design z wysokimi parametrami użytkowymi, o czym mogli się przekonać kibice podczas mundialu w Katarze. Osiągający nawet 200 kilometrów na jednym ładowaniu model E7 był bowiem jednym z całej gamy pojazdów, które Yutong Bus dostarczył w ramach największego kontraktu na świecie.

Międzymiastowy elektryk T15E

Podczas targów został przedstawiony również model T15E. To blisko 15-metrowy, międzymiastowy autobus elektryczny, który zdobył dwie statuetki Busworld Awards - za ekologię i design. Wcześniej nagrodę Busworld Design Award otrzymał Yutong U12, który trafił na ulice Warszawy - w ramach długodystansowych testów w Miejskich Zakładach Autobusowych. (red)

Kompaktowy Yutong E7S Fot. Yutong

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.