Wiadomości z rynku

poniedziałek
15 kwietnia 2024

GXO: robot pracujący jak człowiek

6 lutego 2024

Fot. GXO

 
GXO Logistics, największy na świecie dostawca usług logistyki kontraktowej, ogłosił, że prowadzi pilotażowy projekt weryfikujący koncepcję dla „Digit”, robota podobnego do człowieka firmy Agility Robotics. Robot jest testowany pod kątem zadań logistycznych w siedzibie SPANX w Flowery Branch w stanie Georgia, gdzie GXO zarządza operacjami magazynowymi w zakresie zamówień składanych bezpośrednio przez konsumentów i składanych w sklepach przez globalną markę odzieży damskiej.
– Jesteśmy podekscytowani podjęciem wraz z Agility tego przełomowego kroku w ewolucji technologii operacji magazynowych – powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO. – Jako lider branży w zakresie innowacji, GXO współpracuje z globalnymi firmami technologicznymi w celu opracowywania i wdrażania technologii, które pomogą naszym klientom poprawić bezpieczeństwo, wydajność, produktywność i zaangażowanie pracowników w ich operacje w łańcuchu dostaw.
Digit – który ma 1,70 m wysokości, waży 64 kg i może udźwignąć do 16 kg – jest przeznaczony do pracy w przestrzeniach ludzkich i można go łatwo dostosować do różnych zadań magazynowych poprzez aktualizacje oprogramowania.
Jonathan Hurst, współzałożyciel i dyrektor ds. robotów w firmie Agility Robotics , powiedział: – Wielofunkcyjne roboty, które mogą działać w przestrzeniach ludzkich, będą integralną częścią naszej przyszłości. Jesteśmy podekscytowani współpracą z GXO nad rozwojem tej technologii do zastosowań w przemyśle, w łańcuchach dostaw. Należy zauważyć, że nie ma potrzeby przeprojektowywania magazynu ani instalowania infrastruktury wykraczającej poza tę, która została już zaprojektowana z myślą o ludziach.
Agility Robotics i GXO uczą Digit wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak przenoszenie skrzyń z autonomicznych robotów mobilnych (AMR) i umieszczanie ich na przenośnikach taśmowych. Ostatnie badanie GXO potwierdza większe zaangażowanie i większą satysfakcję z pracy wśród członków zespołu podczas pracy z udziałem nowej technologii. Jeśli ta początkowa faza zakończy się sukcesem, utoruje drogę pilotażowi Digit w szerszej gamie ról w 2024 r. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.