Wiadomości z rynku

piątek
23 lutego 2024

150 wodorowych Peugeotów e-Expert dla HysetCo

13 lutego 2024
 
Przy okazji targów Hyvolution firma HysetCo sformalizowała zamówienie na 150 wodorowych samochodów Peugeot e-Expert od firmy Stellantis. Ich dostawy zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r. Pierwsze auta trafią do nabywcy w lutym.
To jedno z największych zamówień na pojazdy wodorowe ze Stellantis we Francji.
Pojazdy mają bazować na „Step 1” furgonetki Stellantis, ale ze zmienioną stylizacją, w tym z nowym logo Peugeot i z kilkoma ulepszeniami wprowadzonymi przez grupę w układzie wodorowym.
Pojazdy nie będą wykorzystywane bezpośrednio przez HysetCo, lecz trafią do oferty oferty pakietowej firmy dla profesjonalistów, obejmującej zapewnienie pojazdu, ubezpieczenie i konserwację.
Oprócz wersji dostawczych dla logistyki oferowane będą warianty polecane do transportu pasażerskiego, zwłaszcza do przewozu osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
– To duże zamówienie to nowy ważny krok w rozwoju naszej floty pojazdów wodorowych, którą w 2024 roku zamierzamy co najmniej podwoić. Pozwala nam to także kontynuować wdrażanie naszej unikatowej oferty mobilności wodorowej, aby ułatwić przejście nowych klientów na zrównoważoną mobilność – wyjaśnił Loïc Voisin, prezes HysetCo. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.