Wiadomości z rynku

sobota
2 marca 2024

Drugie Międzynarodowe Forum Kobiet i Sektora Transportu Andamur promuje równość

9 lutego 2024

Pierwsza edycja Forum Fot. Andamur

 
To wydarzenie, które zgromadzi wiodące międzynarodowe kobiety biznesu, menedżerów i zawodowych kierowców, promując w ten sposób równość w sektorze głównie męskim.
Andamur ma długą historię działań i kampanii promujących równość, które firma rozpoczęła w 2019 r. kampanią Soy Camionera „Fuertes, Capaces, Camioneras: MUJERES" (Silni, Zdolni, Kierowcy Ciężarówek: KOBIETY).
W ubiegłym roku firma zorganizowała „I Foro Mujer y Sector Transporte" w Murcji, aby promować kobiety w sektorze, w którym większość stanowią mężczyźni.
W tym roku Forum nabrało międzynarodowego charakteru. Według danych Komisji Europejskiej, Women in Transport-EU Platform for Change, 22% specjalistów ds. transportu w Europie to kobiety, a liczba ta rośnie każdego dnia. Forum ma być katalizatorem tego wzrostu, podkreślając znaczenie wkładu kobiet w świat transportu.
Wydarzenie odbędzie się 22 lutego w Walencji (Hiszpania), z udziałem tylko osób zaproszonych. Rozpocznie się przemówieniem inauguracyjnym na temat sektora, a następnie odbędą się trzy rundy organizowane w formie okrągłego stołu, w celu omówienia istotnych aspektów sektora transportu, zawsze z perspektywy roli kobiet, z udziałem kobiet biznesu i menedżerów z branży, a także zawodowych kierowców.
Ci, którzy zdecydują się śledzić wydarzenie na żywo, będą mogli również dołączyć do konferencji za pośrednictwem transmisji online (link zostanie podany później). (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.