Wiadomości z rynku

piątek
23 lutego 2024

Ford Trucks wybiera zbiorniki wodoru Hexagon Purus

13 lutego 2024
 
Hexagon Purus otrzymał niedawno zamówienie od Ford Trucks na dostawę systemu magazynowania wodoru.
Rozwiązanie to zostanie wykorzystane przy projektowaniu Forda F-MAX FCEV, ciężkiej ciężarówki na ogniwa paliwowe, opracowanej w ramach paneuropejskiego projektu Horizon Europe ZEFES (Zero Emission Freight EcoSystem). Ma on na celu dekarbonizację dalekobieżnego transportu drogowego na całym terytorium Europy. W ramach projektu Hexagon Purus dostarczy swój system w pierwszym kwartale 2024 r.
Partner tej inicjatywy, firma Ford Trucks, opracuje i dostarczy prototyp F-MAX, który zostanie zintegrowany z flotą zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych, które będą zbierać dane dotyczące osiągów w warunkach rzeczywistych.
– Jesteśmy zachwyceni współpracą z Hexagon Purus – komentuje Emrah Duman, wiceprezes Ford Trucks. – Wszystkie nasze wysiłki w zakresie inwestycji, badań i rozwoju oraz innowacji skupiają się na naszej międzynarodowej strategii elektryfikacji. Chcemy stać się kluczowym graczem w dekarbonizacji przemysłu motoryzacyjnego.
F-MAX będzie pierwszym wodorowym modelem Ford Trucks. Opracowany i zmontowany w Turcji, w 2025 r. przeprowadzi kilka demonstracji w europejskim korytarzu Ten-T, w ramach projektu ZEFES.
– W połączeniu z know-how Ford Trucks, nasza wiedza specjalistyczna w zakresie lekkich i bezpiecznych technologii magazynowania wodoru utoruje drogę dla ciężkich pojazdów ciężarowych z ogniwami paliwowymi w Europie – podsumowuje Michael Kleschinski, wiceprezes wykonawczy Hexagon Purus. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.